Dąbrówka – „ZŁOTE GODY” – Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Dąbrówka - „ZŁOTE GODY” - Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Złote Gody to wyjątkowa rocznica, którą obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To z pewnością niezwykły jubileusz, którym może pochwalić się niewiele par małżeńskich.

W  niedzielę  16 kwietnia 2023  roku, aż 10 par z gminy Dąbrówka obchodziło  50-lecie pożycia małżeńskiego. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, którą specjalnie na tę okazje celebrował proboszcz z Kościoła p.w. Krzyża Świętego w Dąbrówce.
Następnie Zastępczyni Agnieszka Gryglas w imieniu Wójta Gminy Dąbrówka odczytała list gratulacyjny oraz pogratulowała seniorom imponującej rocznicy.
„Wielce Szanowni Państwo Odznaczeni – Drodzy Państwo Małżonkowie,
Czcigodny Księże Proboszczu, Szanowni Państwo!
Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze życzenia i gratulacje z okazji jakże imponującego jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.
Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nie tylko przypomina o dacie wyboru i  początku wspólnej drogi, ale również niesie głębokie przesłanie o sile i wartości małżeńskiej przysięgi, miłości i zaufania.
Bardzo serdecznie gratuluję tych odznaczeń, ale przede wszystkim wspólnie przeżytego czasu. Każdej parze bardzo dziękuję, że będąc małżeńską wspólnotą przez tyle lat, jednocześnie dają przykład młodym.
Raz jeszcze gratuluję Państwu wspólnie przebytej drogi.  Życzę zdrowia, dużo sił i pogody ducha oraz kolejnych, wspólnie przeżywanych jubileuszy.
Pozdrawiam z całego serca! Radosław Korzeniewski Wójt Gminy Dąbrówka.”
Agnieszka Gryglas – Zastępczyni Wójta Gminy Dąbrówka dokonała również uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dodatkowo jubilatom, prócz odznaczeń, wręczono także pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Wszystkim świętującym rocznicę ślubu miłe i serdeczne życzenia złożyła także Edyta Malinowska  – zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Dąbrówce.
Wśród uhonorowanych par znaleźli się:
Pani Marianna Balcer i Pan Stanisław Balcer
Pani Helena Getka i Pan Henryk Getka
Pani Wanda Maria Getka i Pan Getka Ryszard Józef
Pani Stefania Gierek i Pan  Antoni Gierek
Pani Helena Kopka i Pan Stanisław Kopka
Pani Czesława Matusiak i Pan Tadeusz Matusiak
Pani Regina Popińska i Pan  Stanisław Popiński
Pani Jadwiga Rasińska i Pan  Henryk Rasiński
Pani Henryka Barbara Rucińska i Pan Jan Ruciński
Pani Marianna Urbanowska i Pan Mirosław Kazimierz Urbanowski.
Szanownym Jubilatom gratulujemy „Złotych Godów” i  życzymy kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych.

Więcej informacji z Gminy Dąbrówka

Marki - Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Marki – Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

21 września br. na Stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody rejonu Marki-Radzymin-Dąbrówka w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach [...]
0 komentarzy

Mieszkańcy Dąbrówki na straży lasu

Gmina Dąbrówka cieszy się z bardzo atrakcyjnego położenia – z jednej strony znajduje się malownicze rozlewisko Bugu, mnóstwo zieleni i natury, a z [...]
0 komentarzy
LIII sesja Rady Gminy Dąbrówka

LIII sesja Rady Gminy Dąbrówka

31 sierpnia w Dąbrówce obradowała Rada Gminy. Na sesji pojawiła się również posłanka Kinga Gajewska, a to dlatego, że od ponad miesiąca tematem [...]
0 komentarzy

Tajemnicza inwestycja w gminie Dąbrówka – spotkanie mieszkańców – 21.08.2023

Tajemniczy inwestor wykupił hektary działek w środku lasu, po czym nagle zostały wycięte drzewa, a ziemię zaorano. Brzmi niepokojąco? To właśnie zdarzyło się [...]
0 komentarzy
Nielegalne składowisko odpadów na Mazowszu? Kandydat na posła RP Mirosław Kaznowski interweniuje.

Nielegalne składowisko odpadów na Mazowszu? Kandydat na posła RP Mirosław Kaznowski interweniuje.

W miejscowościach Ludwinów i Ostrówka, w gminie Dąbrówka, powiat wołomiński potentat śmieciowy wyciął 5 ha lasu. Mieszkańcy boją się, że w ich okolicy [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.