Dąbrówka – „ZŁOTE GODY” – Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Dąbrówka - „ZŁOTE GODY” - Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Złote Gody to wyjątkowa rocznica, którą obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To z pewnością niezwykły jubileusz, którym może pochwalić się niewiele par małżeńskich.

W  niedzielę  16 kwietnia 2023  roku, aż 10 par z gminy Dąbrówka obchodziło  50-lecie pożycia małżeńskiego. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, którą specjalnie na tę okazje celebrował proboszcz z Kościoła p.w. Krzyża Świętego w Dąbrówce.
Następnie Zastępczyni Agnieszka Gryglas w imieniu Wójta Gminy Dąbrówka odczytała list gratulacyjny oraz pogratulowała seniorom imponującej rocznicy.
„Wielce Szanowni Państwo Odznaczeni – Drodzy Państwo Małżonkowie,
Czcigodny Księże Proboszczu, Szanowni Państwo!
Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze życzenia i gratulacje z okazji jakże imponującego jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.
Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nie tylko przypomina o dacie wyboru i  początku wspólnej drogi, ale również niesie głębokie przesłanie o sile i wartości małżeńskiej przysięgi, miłości i zaufania.
Bardzo serdecznie gratuluję tych odznaczeń, ale przede wszystkim wspólnie przeżytego czasu. Każdej parze bardzo dziękuję, że będąc małżeńską wspólnotą przez tyle lat, jednocześnie dają przykład młodym.
Raz jeszcze gratuluję Państwu wspólnie przebytej drogi.  Życzę zdrowia, dużo sił i pogody ducha oraz kolejnych, wspólnie przeżywanych jubileuszy.
Pozdrawiam z całego serca! Radosław Korzeniewski Wójt Gminy Dąbrówka.”
Agnieszka Gryglas – Zastępczyni Wójta Gminy Dąbrówka dokonała również uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dodatkowo jubilatom, prócz odznaczeń, wręczono także pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Wszystkim świętującym rocznicę ślubu miłe i serdeczne życzenia złożyła także Edyta Malinowska  – zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Dąbrówce.
Wśród uhonorowanych par znaleźli się:
Pani Marianna Balcer i Pan Stanisław Balcer
Pani Helena Getka i Pan Henryk Getka
Pani Wanda Maria Getka i Pan Getka Ryszard Józef
Pani Stefania Gierek i Pan  Antoni Gierek
Pani Helena Kopka i Pan Stanisław Kopka
Pani Czesława Matusiak i Pan Tadeusz Matusiak
Pani Regina Popińska i Pan  Stanisław Popiński
Pani Jadwiga Rasińska i Pan  Henryk Rasiński
Pani Henryka Barbara Rucińska i Pan Jan Ruciński
Pani Marianna Urbanowska i Pan Mirosław Kazimierz Urbanowski.
Szanownym Jubilatom gratulujemy „Złotych Godów” i  życzymy kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych.

Więcej informacji z Gminy Dąbrówka

Gmina Dąbrówka naprawdę może stać się wizytówką Mazowsza

Dąbrówka – zaprzysiężenie nowego wójta i radnych

6 maja 2024 r. w Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Kultury miało miejsce zaprzysiężenie nowego wójta Gminy Dąbrówka, Zenona Zadróżnego, oraz ślubowanie radnych kadencji [...]
0 komentarzy
Gmina Dąbrówka naprawdę może stać się wizytówką Mazowsza

Wyniki wyborów w Dąbrówce

Mieszkańcy gminy Dąbrówka wybrali wójta już w pierwszej turze głosowania. Zwycięzcą został Zenon Zadróżny, mieszkaniec Dąbrówki, który dotychczas pracował jako zastępca wójta Strachówki. [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 20 do 27 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Mieszkańcy chcą być dumni z Dąbrówki

Mieszkańcy chcą być dumni z Dąbrówki

O problemach i długach Gminy Dąbrówka, ale także o pomysłach na uzyskanie płynności finansowej, z Dorotą Wróbel, kandydatką na wójta tej gminy rozmawia [...]
0 komentarzy
Tłuszcz - Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Dopłaty do kukurydzy – wnioski o pomoc do 29 lutego

Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.