Dariusz Pietrucha nowym zastępcą burmistrza Marek

Dariusz Pierucha wiceburmistrz Marek

Nowy zastępca burmistrza posiada duże doświadczenie samorządowe. Od grudnia 2010 roku był radnym miasta. W tym okresie przewodniczył pracom Komisji Budżetowo-Gospodarczej. Uczestniczył także w obradach Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Komisji Rewizyjnej. Od 1987 roku prowadził własną działalność gospodarczą.

Dariusz Pietrucha będzie nadzorował Wydział Inwestycji i Zarządu Dróg oraz Wydział Gospodarki Nieruchomościami. W ten sposób zostanie wypełniony wakat po Szczepanie Ostaszu, byłym wiceburmistrzu, który z powodów rodzinnych przeniósł się do Krakowa.

– Dziękuję burmistrzowi Orychowi za zaufanie. Czeka nas dużo ciężkiej pracy. W tegorocznym budżecie Marek są zapisane rekordowo wysokie inwestycje. Część z nich jest w fazie realizacji, część – w fazie przetargowej, a część – w projektowaniu. Postaramy się, by realizacja inwestycji przebiegała jak najsprawniej – podkreśla Dariusz Pietrucha.

Dariusz Pietrucha jest mieszkańcem Marek od urodzenia. Ma 52 lata. Posiada wykształcenie wyższe. Od wielu lat angażuje się w działalność społeczną na rzecz naszego miasta. Przez 7 lat był przewodniczącym Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach. Od 2006 roku jest członkiem Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, a w latach 2011-2016 pełnił funkcję prezesa zarządu. Jest także członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej przy parafii św. Andrzeja Boboli w Markach-Strudze.
Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci

źródło: Urząd Miasta Marki

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.