Dni Wołomina 2018

dni01

Tegoroczne Dni Wołomina (17-20 maja) to już historia. W programie święta miasta nie zabrakło ciekawych spotkań, zawodów, koncertów oraz pogadanek a wszystko po to, aby mieszkańcy mogli bliżej poznać swoje miasto i się zintegrować. Po raz drugi Dni Wołomina przebiegały pod hasłem – jestem z Wołomina.

W piątek w MDK w Wołominie odbył się wernisaż zbiorowy podczas którego zaprezentowane zostały prace kilku wołomińskich artystów. – Wystawa naszych rodzimych artystów w MDK Wołomin – tak rozpoczynamy w tym roku Dni Wołomina. Utalentowani ludzie i to nasi – z Wołomina, tymi słowami wiceburmistrz Edyta Zbieć podsumowała to wydarzenie.

2018-05-29_134749
W sobotę, 20 maja na Placu 3 maja w Wołominie odbył się festyn miejski, podczas którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Wydarzenie otworzyli przedstawiciele władz miasta z Burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan i przewodniczącym Rady Miejskiej w Wołominie – Leszkiem Czarzastym na czele, życząc wszystkim udanej zabawy.
Organizatorzy, szczególnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach uczestniczących w obchodach, przygotowali wiele atrakcji – dmuchany plac zabaw, zabawy z animatorami na stoiskach handlowych, warsztaty ekologiczne, mnóstwo słodyczy oraz koncert pt. Mundial w Owocowie w wykonaniu agencji artystycznej Centrum Uśmiechu.
W programie nie zabrakło pokazów umiejętności uczestników sekcji MDK – karate, sekcji tanecznej Shock Dance oraz baletnic i tancerek z grupy „Szalone dziewczyny”.
Zwieńczeniem wydarzenia były koncerty zespołu Futurelight, Krzysztofa Zalewskiego oraz gwiazdy wieczoru – Kamila Bednarka. Całe wydarzenie poprowadził zaprzyjaźniony z Wołominem aktor – Sławomir Doliniec.
Podczas części koncertowej wszyscy bawili się doskonale! Im bliżej było do godziny występu gwiazdy wieczoru tym gęściej zapełniony był Plac 3 maja.
Na występie Kamila Bednarka pojawiły się już prawdziwe tłumy. Trzeba przyznać, że artyści dali z siebie wszystko, a mieszkańcy to docenili nagradzając wykonawców gromkimi brawami.
Jednak festyn miejski nie zakończył obchodów Dni Wołomina.
W niedzielę miłośnicy starych rowerów spotkali się na Skwerze Wodiczki, aby uczestniczyć w grze miejskiej.
Następnie odbyła się Msza święta w intencji mieszkańców Gminy, po której ulicami miasta przeszedł pochód w kierunku Skweru Wodiczki na, którym odbył się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Miejski Dom Kultury w Wołominie serdeczne dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprez, tworząc w ten sposób kolejne atrakcyjne wydarzenia dla mieszkańców naszego miasta, a są to: PWiK Wołomin, ZEC Wołomin, OSiR Huragan, Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie, Bank Pekao, Bank PKO, Galeria Wołomin, Leroy Merlin, Radio Fama, Życie Powiatu na Mazowszu, OSP Wołomin, Policja, Straż Miejska, Firma Robmed, Firma „Persona” oraz AMS Marcin Radziszewski.
Do zobaczenia za rok na kolejnych obchodach święta naszego miasta!

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.