Dobra passa siłaczy z Wichru Kobyłka

Na zakończonych w niedzielę 3 czerwca Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w wyciskaniu sztangi leżąc startowało dwóch naszych zawodników. Wysoką formę potwierdził aktualny wicemistrz świata Patryk Krzyszczak.

W mistrzostwach, które odbyły się w Sosnowcu, dobrze startował również zaledwie 16-letni Mateusz Podbielski. Obaj nasi zawodnicy zdobyli medale, powiększając dorobek medalowy w tym roku do 25 krążków. W punktacji drużynowej Wicher Kobyłka zajął III miejsce.

Patryk Krzyszczak tym razem startował w kategorii do 66 kg i wycisnął 130 kg, zajmując I miejsce, Mateusz Podbielski startował w kategorii 59 kg wycisnął 95 kg, tym wynikiem poprawił swój rekord życiowy i zdobył srebrny medal.

Dobra passa naszych zawodników trwa, potwierdzeniem może być dobry występ Artura Białka na Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym w Duńskim Herning 5 czerwca. Zawodnik Wichru Kobyłka uzyskał w kategorii 59 kg juniorów do lat 18 wynik 407,5 kg, poprawił aż o 30 kg swój rekord życiowy. Bardzo dobrze startował w wyciskaniu, zaliczając wszystkie trzy próby i wynikiem 117,5 kg zdobył srebrny medal.

Mistrzostwa Europy potwierdziły dominacje zawodników z Rosji, ale reprezentacja Polski zdobyła grad medali i w punktacji drużynowej uplasowała się w ścisłej czołówce. Naszych zawodników teraz czeka kolejny start w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Juniorów do 20 lat, mistrzostwa te będą jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata Juniorów i Sub-juniorów, które odbędą się 28 sierpnia w Szczyrku.

Dzięki wsparciu burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka i burmistrza Kobyłki Roberta Roguskiego Artur Białek, Bartłomiej Kubuj, Rafał Białek i Patryk Krzyszczak mogli wystartować na mistrzostwach świata i Europy. Sekcja ciężarowców z Kobyłki pragnie bardzo podziękować swoim nieodzownym sponsorom, którymi są: zakład mięsny ?Mareta? Andrzej Kolbuk i Wiesław Kacprzak, firma ?Top-Jur? Eugeniusz Topczewski, zakład mięsny ?Tur? Hanna i Eugeniusz Ostrowscy, Biuro Rachunkowe Jarosław Dąbrowski.