Dolcan blisko awansu

Dzięki zwycięstwu nad dotychczasowym liderem i czterech punktach w ostatnich dwóch meczach Dolcan Ząbki przesunął się na pozycję nowego lidera III ligi.

Niemożliwe stało się realnym. Jeszcze kilka tygodni temu nie wierzyliśmy, że zespół z Ząbek będzie w stanie walczyć o pierwsze miejsce w swojej grupie III ligi, wszak zespół Ruchu Wysokie Mazowieckie odskoczył na kilka punktów i spisywał się znakomicie. Jednak Dolcan potrafił ograć lidera na wyjeździe i to aż 3:1. Wynik otworzył w 17 minucie Stańczyk, jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Kachniarz.

W 65 minucie meczu Dolcan na prowadzenie wyprowadził niezawodny Maciej Tataj, strzelając bramkę z rzutu karnego. Kropkę nad ?i” postawił Tomasz Zbrzeźniak i Ząbkowanie wyjeżdżali z twierdzy lidera ?z tarczą”.

W następnej kolejce (zaledwie trzy dni później) Dolcan rozegrał kolejny, trudny mecz na wyjeździe, jednak tym razem podopieczni Marcina Sasala nie zdobyli kompletu trzech punktów. Na przeszkodzie stanął niewygodny rywal z Radomia. Skończyło się na 0:0 i wydawało się, że ruch znowu odskoczy, jednak ten przegrał na wyjeździe z Mazowszem Grójec (które nomen omen prowadził jeszcze w rundzie jesiennej Marcin Sasal) i w efekcie Dolcan zniwelował kolejny punkcik.

Aż w końcu w ostatni weekend Dolcan spokojnie ograł na własnym obiekcie Olimpię Elbląg 2:0 po dwóch trafieniach Macieja Tataja. Sprowadzenie byłego piłkarza stołecznej Polonii okazało się strzałem w ?10″ – trafienia z Olimpią były 7 i 8 bramką Tataja w rundzie wiosennej!

W niedzielę Ruch nie sprostał Radomiakowi, ratując remis w ostatnich minutach meczu i Dolcan może cieszyć się z przodownictwa w tabeli, mając tyle samo punktów, co Ruch, ale za Ząbkowianami przemawia lepszy bilans w bezpośrednich spotkaniach. Następna kolejka to trudne mecze dla liderujących teamów. Dolcan zmierzy się na wyjeździe z UKS SMS Łódź (7 w tabeli), zaś Ruch jedzie na ciężki mecz do Pułtuska.

Jeśli Dolcan utrzyma przodownictwo w tabeli, to na jesieni zagra w nowej I lidze, jeśli znajdzie się w przedziale miejsc 2-5, będzie grał w nowej II lidze, a to wydaje się już bardzo prawdopodobne, wszak Dolcan nad szóstym w tabeli zespołem Wigier ma już 6 punktów przewagi. Do końca sezonu pozostało sześć spotkań, ale jedno z nich drużyna z Ząbek ma już ?do przodu”, chodzi oczywiście o walkower w meczu z Drwęcą.

Drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego wycofała się w trakcie rozgrywek. Różnice punktowe między zespołami w górnej części tabeli są niewielkie, więc zapowiada się interesująca walka w końcowej części sezonu.