Dolcan na remis z beniaminkami

Piłkarze Dolcanu narobili smaku swoim kibicom po ograniu Śląska Wrocław i Floty Świnoujście. W spotkaniach z beniaminkami I ligi podopieczni Marcina Sasala dwukrotnie zremisowali.

O ile remisu na trudnym terenie w Nowym Sączu życzyli sobie sami piłkarze Dolcanu (nikt jeszcze tam nie wygrał), to jednak podział punktów ze znajdującym się w strefie spadkowej MKS Kluczbork można uznać za niemiłą niespodziankę. W środowym meczu z Sandecją gospodarze zaprezentowali się dobrze i gdyby nie rozregulowane celowniki snajperów, to już w pierwszej połowie mogliby prowadzić. Dolcan zaatakował tylko raz groźnie, kiedy bliski strzelenia gola był Maciej Tataj. Strzelanie zaczęło się dopiero 25 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Pierwsze trafienie zaliczyli gospodarze, kiedy Gawęcki sprytnie uprzedził defensorów i bramkarza Dolcanu. Tylko dwie minuty cieszyli się piłkarze Sandecji z prowadzenia. Grzegorz Lech płaskim strzałem pokonał Różalskiego zza linii pola karnego. Ten sam zawodnik strzelił w 80 minucie najpiękniejszą bramkę meczu ? po silnym uderzeniu z 20 metrów piłka wylądowała w okienku bramki gospodarzy. Niestety w samej końcówce bodaj najlepszy w zespole Sandecji Bębenek doprowadził do wyrównania. Za chwilę piłka jeszcze raz zatrzepotała w bramce Misztala, na szczęście był spalony. Oba zespoły były jednak chyba zadowolone z podziału punktów.

W sobotę Dolcan na wlasnym boisku czekało spotkanie z jednym z kandydatów do spadku ? MKS Kluczbork. Niestety nie były to dobre zawody w wykonaniu piłkarzy Marcina Sasala, którzy razili przede wszystkim nieskutecznością. W 74 minucie ambitnie grający beniaminek strzelił bramkę na 1:0 (gol Soboty) i gdyby nie bramka Marcina Korkucia w samej końcówce, Dolcan mógłby odnieść pierwszą porażkę w tym sezonie na własnym stadionie.

Dolcan znajduje się w tej chwili na czwartym miejscu w tabeli I ligi. Zgodnie do Esktraklasy podążają zdecydowanie najlepsze Górnik Zabrze i Widzew Łódź. Ząbkowian wyprzedza jeszcze szczecińska Pogoń. Właśnie z tą drużyną zmierzą się za tydzień na wyjeździe zawodnicy Dolcanu.