Doskonały weekend zawodników TNT Control Naczaj Team Wołomin

23 kwietnia w sobotę 4 zawodników pojechała na zawody grapplingowe do Wielgie by tam wywalczyć 4 medale w tym 3 złota bracia Dorian, Kuba Koszela i  Weronika Macinkowska srebro wywalczył senior rodu Krystian Koszela. Turniej organizował znany z Dziecięcej Ligi Grapplingowej Klub z Rypina Czarny Orzeł. Zawodnicy po raz pierwszy musieli liczyć tylko na siebie, niestety Sensei Renata naczaj z przyczyn logistycznych nie mogła im towarzyszyć.

25.04 od 6:00 rano wyprawę po medale rozpoczęło 11 zawodników z Wołomińskiego klubu.  W Pabianiacych rozgywano Mistrzostwa Polski Power Kids w formule Brazylijskiego jj – nasi walczyli w dywizji no gi czyli bez kimon (spodenki i rashguard) w Zawodach udział wzieło około  300 zawodników z najlepszych klubów BJJ w Polsce. Pierwsze walki w naszej formule rozpoczeły się ok 16:00 zdążyliśmy się wyspać, na krzesełkach, zjeść obiad, ? uff ruszamy . Na pierwszy ogień poszli najmłodsi i tu doskonała forma naszych młodych mistrzów – złoty medal wywalczył  Julek Krawczyk, srebro dla rewelacyjnie walczącego z turnieju na turniej co raz lepiej Kacpra Jaczewskiego. Brąz przywieźli Łukasz Surynowicz, Konopacki Mikołaj i Przemysław Buczny, chłopcy dzielnie dawał sobie radę. W godzinach wieczornych z rosnącym zmęczeniem i przeciwnikami dobrze radzili sobie starsi – Zorika Molska wręcz zdemolowała swoje przeciwniczki wszystkie walki zakończyła przed czasem dźwignią na łokieć, w czasie nie dłuższym niż 30 sek, Kuba przywoźny w kat zaawansowanych bezapelacyjnie wywalczył złoty medal, Weronika Szymanek przydzielona do grupy męskiej, co nie jest mile widziane i często praktykowane niestety czasem bywa – wywalczyła brąz choć srebro było tuż tuż, Dominik Zdunek rewelacyjnie walczył ze starszym i bardziej doświadczonym przeciwnikiem, prowadził na pkt, chwila nieuwagi i ? srebro to też ładny kolor, Klaudiusz Kornaszwski wracający po chorobie wywalczył brązowy medal, Krzysztof Worowski w kategori open wywozi po ciężkich walkach srebro. Po za walkami był też jak co roku konkurs – konkursnastawialiśmy się na ? wierszyk klubowy? lub podobne zadanie, a tu niespodzianka, konkurs plastyczny – Narysuj co najbardziej kojarzy się z Waszym Klubem – Brawo dzieciaki zdobyliśmy drugie miejce,  za jedną z klubowych grafik podium z napisem” znowu najlepsi” – grafika zaprojektowana wiele lat temu przez naszego przyjaciela Łukasz Rygało.
Bardzo długo to wszystko trawało i choć organizator zapewniał wiele dodatkowych atrakcji, to 14 godzin w pełnej gotowości jest bardzo męczące.
Nie będzie wiele czasu na odpoczynek już za dwa tygodnie kolejne starty naszych mistrzów, tym razem Mistrzostwa Polski wschodniej dzieci i młodzików, teraz poprawiamy błedy i doskonalimy technikę – nad czym sprawnie czuwa duet trenerski Renata Naczaj i Jacek Gawor.
Podsumowując Wołomiński klub wzbogacił się o 15 medali: 6 złotych, 4 srebra i 5 brązowych – rewekacyjny wynik szczególnie, że ranga imprezy wysoka a przeciwnicy wymagający.
Wszystkim rodzicom za pomoc w dotarciu na miejsce, zawodnikom za doskonała postawę, dobre walki i świetny wynik, ekipie trenerskiej za doskonałe efekty pracy z dzieciakami. Gratulujemy