Drogi do Wolności w Ossowie

13 grudnia w Ossowie wystąpi zespół ?Trio Łódzko-Chojnowskie? w specjalnym koncercie poświęconym rocznicy stanu wojennego i historii Solidarności.
W ramach cyklu muzycznego ?Struny Historii? Samorządowa Instytucja Kultury Ossów 1920 zaprasza na koncert jednego z najlepszych zespołów muzycznych grających twórczość niezapomnianych a nieżyjących już bardów ? Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego.
Muzycy z ?Tria…?, poprzez wybrane utwory z repertuaru swoich idoli, opowiedzą o czasach podziemnej Solidarności i walki o polską wolność w latach 80-tych. Przypomną najważniejsze pieśni śpiewane wtedy na wiecach i demonstracjach, słuchane w radiu Wolna Europa i wydawane w drugim obiegu.
Koncert odbywa się w ramach cyklicznych spotkań muzycznych pt. ?Struny Historii?. O tym projekcie tak mówią jego twórcy: Ossów miejsce niezwykłe. Miejsce wyjątkowego zwycięstwa w polskiej historii.  Miejsce pamięci, a może również miejsce refleksji, dyskusji? A może w miejscu, które tak mocno zdecydowało o kształcie tej części świata wspominając zacząć też stawiać ważne pytanie o historię? ?Struny Historii? to cykliczne spotkania muzyczne, którymi chcemy kultywować pamięć o bohaterach polskiej historii, i tych najbardziej rozpoznawalnych i tych bezimiennych. Ale chcemy też by ?Struny Historii? były mądrą rozmową o tej historii. Rozmową prowadzoną językiem poetyckiej piosenki, na strunach współczesnych bardów, głosami wieszczów.
Koncert odbędzie się w sali Samorzadowej Instytucji Kultury w pawilonie obok SP w Ossowie. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.