Drogowa prowizorka

– Od przeszło 5 lat chodzimy po drodze technologicznej zbudowanej z płyt monowskich przy ul. Generała Maczka od Szwoleżerów do Andersena ? skarżą się mieszkańcy południowej części miasta w liście skierowanym do redakcji.

Ząbki Południowe to ciągle rozbudowująca się część miasta. – Jestem mieszkańcem Ząbek od 2000 roku. Mieszkam w części, która podlega ciągłej rozbudowie w Ząbkach Południowych. Od przeszło 5 lat chodzimy po drodze technologicznej zbudowanej z płyt monowskich przy ul. Generała Maczka od Szwoleżerów do Andersena ? opowiada jeden z Ząbkowian. Takie drogi to żadna nowość na terenie naszego powiatu. Jednak zdaniem Mieszkańców Ząbek ?ich droga? jest szczególnie niebezpieczna. – Nie dość, że strach nią jeździć, bo wystają pręty zbrojeniowe z płyt, to nie ma chodnika dla pieszych, ciągle trzeba ustępować pierwszeństwa samochodom ? opowiada nasz rozmówca. – Niewiele brakowało a kilka dni temu rozjechał by mnie pirat drogowy na tej naszej osiedlowej drodze. Brak jest chodników dla pieszych. Brak znaków drogowych – informacyjnych i ostrzegających. Z posesji bloków 1 i 3 przy Generała Maczka, często trudno jest wyjść na tę drogę ? opowiada wzburzony. Za naszym pośrednictwem mieszkańcy pytają, czy ktoś z radnych, bądź władz miasta  wreszcie zainteresuje się ich problemem. – Jak długo taki stan techniczny ma obowiązywać w standardach europejskich? Czy nie ma na to żadnych przepisów? – zastanawiają się.                         

 

 TUR

3 przemyślenia nt. „Drogowa prowizorka

 1. W głowach im się poprzewracało.
  Mają utwardzoną drogę. mieszkają w Ząbkach od 5 lat i już chcieli by mieć wszystko.
  W tym samym mieście są ludzie którzy mieszkają od 40, 30, 20 i 15 lat i nie mają nawet płyt monowskich tylko drogę gruntową.
  Np ulica Piotra skargi, Rychlińskiego, Sosnowa, Pogodna, Na Bagnie można by jeszcze długo wymieniać.

  Jak ktoś zdecydował się zamieszkać w mieście z bardzo dużymi zaległościami inwestycyjnymi to niech teraz nie narzeka, że nie ma wszystkich wygód.
  Większość ulic miejskich, które są w Ząbkach powstały tylko dlatego że mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Nie czekali aż im zrobią, zrobili zrzutki, pracowali społecznie i mają.

  Te płyty monoskie widać nie są aż takie złe
  jak można jeździć po nich z dużymi prędkościami.

 2. Widać te osoby co mieszkają w Ząbkach od 40 lat nigdy im nie zależało o dobrych drogach i nie mają woli walki. To i będą jeździć dalej po bezdrożach wokoło swoich domów.

 3. Widać te osoby co mieszkają w Ząbkach od 40 lat nigdy im nie zależało na dobrych drogach i nie mają woli walki. To i będą jeździć dalej po bezdrożach wokoło swoich domów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.