Drużynowe Mistrzostwa Szkół o Puchar Burmistrza Ząbek

11 czerwca w sobotę w Szkole Podtsawowej nr 3 w Ząbkach odbył się turniej szachowy o Puchar Burmistrza Ząbek. Impreza skierowana była do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli.

Pomysłodawcą, a zarazem organizatorem turnieju była Prywatna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Ząbkach. Przy szachownicach zasiedli uczniowie z Ząbek, Warszawy, Mogielnicy i Majdanu. Do końca turnieju zawodnicy toczyli zaciętą walkę o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji ogólnej jak i indywidualnej.

W kategorii klas 1 – 2 pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 218 z Warszawy, na drugim stopniu podium stanęła Prywatna Szkoła Podstawowa z Ząbek, brąz wywalczyła Szkoła Podstawowa nr2 z Ząbek. W kategorii klas 3 – 6 najlepsi okazali się zawodnicy z Prywatnej Szkoły Postawowej w Ząbkach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Majdanu, zaś trzecie Zespół Szkół Katolickich z Ząbek. Najlepszym zawodnikiem w kategorii przedszkolaków okazał się Krzyś Sobierajski (Ząbki), najlepsza w kategorii klas 1 – 2 byłą Magdalena Harazińska (Warszawa) natomiast wśród zawodników z klas 3-6 niedościgniony okazał się Bolesław Sobierajski (Ząbki).

Gra w szachy rozwija intelektualnie, uczy zdrowej rywalizacji i panowania nad emocjami. Dobrze byłoby, aby gra ta stała się jedną z ważniejszych dyscyplin sportowych w naszym powiecie.

Organizatorzy turnieju gorąco dziękują panu Robertowi Perkowskiemu, burmistrzowi Ząbek, za okazaną pomoc i nadanie rangi mistrzostwom. Wielkie podziękowania należą się także Zarządowi

Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, w imieniu którego ufundowane nagrody wręczała dyrektor Barbara Maksimczuk. Sponsorem mistrzostw był także Bank Zachodni WBK.

Cieszy zainteresowanie władz miasta oraz fundatorów nagród tego typu imprezą, ponieważ jest to sygnał dla dzieci i młodzieży, że to co robią jest wartościowe.