Drużynowe zwycięstwo KSW KYOKUSHIN

Po raz czwarty (13 kwietnia) odbył się Turniej Karate Kyokushin w Ząbkach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz SP nr 1 w Ząbkach zaprosili na turniej KYOKUSHIN CUP.

Patronat nad turniejem objęli: Burmistrz Miasta Ząbki oraz Starosta Powiatu Wołomińskiego. Zawody zorganizował Klub Sportów Walki KYOKUSHIN.

Do rywalizacji stanęło 152 zawodników. Głównym punktem rywalizacji był międzyklubowy mecz między reprezentacjami KSW KYOKUSHIN, a UKS BUSHI. Podczas gali odbyło się 11 pełnokontaktowych walk, które były prowadzone na podwyższonej macie z profesjonalnym oświetleniem i muzyką. Zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli puchar za zwycięstwo w drużynowej punktacji 12 do 10 nad UKS BUSHI. Doskonale barw KSW KYOKUSHIN bronili: Jan Skrzeczkowski, Kacper Dąbrowski, Kuba Popowski, Karol Narożniak, Bartek Cieślar, Paweł Kowalczyk, Kuba Nejfeld, Hubert Szulim, Agnieszka Kulczycka, Karol Burzyk i Damian Cholewicki.

Przed południem odbył się turniej dla dzieci i młodzieży, podczas którego hala sportowa SP1 w Ząbkach została wypełniono po brzegi publicznością. Organizatorzy po raz kolejny przygotowali dla uczestników turnieju nowatorską i bardzo sprawiedliwą formułę, w której przegrani mogli stoczyć minimum jedną dodatkową walkę w drabince pocieszenia. Zwyciężyli najlepsi, a każdy z młodych uczestników rywalizacji otrzymał okazały pamiątkowy medal.

Puchary dla najlepszych zawodników ufundował burmistrz Ząbek Robert Perkowski oraz dyrektor MOSiR Ząbki Jacek Romańczuk. Wsparcie organizacyjne dla turnieju zapewniły firmy: MARTRANS, PROFUS, FRISE, KALINKA, MOTORSPORTS POLSKA, COMMUNICATION ART. Oficjalna wodą turnieju KYOKUSHIN CUP jest JURAJSKA. Impreza była współfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Wołominie.

Turniej podsumował przygotowania zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN, którzy już w najbliższy weekend będą walczyć o tytuł drużynowego Mistrza Polski Seniorów.