Dwa medale karateków z Ząbek w Pucharze Europy

W sobotę 23 listopada 2019r. na hali MOSiR w Dębicy odbył się Puchar Europy na który powołanych zostało sześcioro ząbkowian z KSW Kyoukushin sensei Marcina Sieradzkiego: Burzyk Karol, Gawrysiuk Igor i Nikodem, Kornacki Mateusz, Kornacka Wiktoria, Witkowski Olaf. Do walk turniejowych zgłoszonych zostało 625 zawodników z 21 państw, a mistrzostwa zostały objęte Honorowym Patronatem m.in przez Ambasadę Japonii w Polsce.

Wszyscy karatecy z Ząbek wyróżnili się wysokim poziomem sportowym podczas swoich walk, jednak nie wszystkim udało się zająć miejsce na podium. Medalistami Pucharu Europy zostali : Burzyk Karol III miejsce Brąz Kumite U22 ? 75 kg oraz Wiktoria Kornacka III miejsce Brąz Kumite dziewczęta 12-13 +50kg. Niewiele do medalu zabrakło Mateuszowi Kornackiemu który bardzo walczył poprawnie z mocnymi i zawodnikami z Gruzji i Ukrainy. Dodatkowo na wyróżnienie zasługują także: Igor i Nikodem Gawrysiuk oraz Olaf Witkowski, którzy mimo wielu zaciętych pojedynków nie stanęli na podium.

Karateków z Ząbek czekają jeszcze w tym roku ciężkie walki w rywalizacji Polskiego Związku Karate – Puchar Polski 2019, który odbędzie się 14.12.2019 roku we Włocławku. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl