Dyżury telefoniczne ZUS

Dyżury telefoniczne w sprawie świadczenia wspierającego

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w każdą środę listopada. Sprawdź, czego będziesz mógł się dzięki nim dowiedzieć.

Pracownicy I Oddziału ZUS w Warszawie organizują w listopadzie 2023 roku dyżury telefoniczne. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 538 21 89 w godzinach od 10:00 do 12:00.

8 listopada 2023 – Zasady uwzględniania zagranicznych okresów ubezpieczenia/zamieszkania w USA i Francji do świadczeń emerytalno-rentowych, które podlegają koordynacji.

 Jeśli pracowałeś za granicą możesz otrzymywać osobne emerytury lub renty z każdego państwa. Musisz jednak spełnić warunki, które są wymagane w każdym z tych państw.

W trakcie dyżuru pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowie na pytania:

– jakie korzyści do emerytury lub renty daje zatrudnienie na terytorium USA i Francji,

– jakie są zasady przyznawania emerytur i rent dla osób pracujących w USA i Francji,

– na jakich formularzach i gdzie złożyć wniosek o emeryturę lub rentę.

15 listopada 2023 – Zasady przyznawania i wypłaty zasiłku chorobowego

W trakcie dyżuru pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowie na pytania dotyczące świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wysokość tych świadczeń czy o zasady przyznawania i wypłaty zasiłku chorobowego. Odpowie na pytania jakie dokumenty są niezbędne do ubiegania się o poszczególne rodzaje świadczeń.

22 listopada 2023 – Ulga na START, „mały ZUS plus”, preferencyjne składki, działalność nieewidencjonowana – warunki, uprawnienia, skutki.

 W tym dniu mieszkańcu Mazowsza uzyskają informację o ulgach dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Pracownicy ZUS odpowiedzą na pytania:

– w zakresie ulg z tytułu rozpoczęcia działalności gospodarczej,

– zasadach wypełniania dokumentów i wysokości opłacania składek,

– o obowiązkach osób prowadzących działalność gospodarczą.

29 listopada 2023 – Udzielanie informacji z zakresu pomocy w spłacie należności

Eksperci będą udzielali informacji płatnikom składek, którzy mają problemy z płynnością finansową i nie są w stanie na bieżąco opłacać należności wobec ZUS. Poinformują w jaki sposób można rozłożyć należności na raty lub odroczyć termin płatności składek oraz odpowiedzą na pytania, m.in.: z jakich ulg można skorzystać, jak złożyć wniosek o ulgę oraz co płatnik składek zyska dzięki ulgom.

Więcej informacji z Mazowsza

Coraz więcej osób choruje na zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania

Coraz więcej osób choruje na zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania

Rośnie liczba zwolnień lekarskich wystawionych z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania. W 2023 roku do ZUS-u wpłynęło o 8,7 procent więcej takich [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Legionowskim i Nowodworskim

W dniach od 20 lutego do 1 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego. Obszar Data [...]
0 komentarzy

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o alarmujących danych GUS dotyczących coraz mniejszej liczby urodzeń w [...]
0 komentarzy
Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia na drogach powiatu mińskiego

Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia na drogach powiatu mińskiego

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do [...]
0 komentarzy
Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów

Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów

W związku z kolejnym etapem prac modernizacyjnych, prowadzonych przez zarządcę infrastruktury, Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, od 10 marca wprowadzona zostanie korekta rozkładu [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.