Działaj lokalnie z Szansą

barbara stasiszyn

Od 10 lipca, na udostępnionym Szansie przez prywatnych właścicieli, terenie przy ulicy 6 września w Wołominie (po sąsiedzku z Klubem Szansa), odbyło się szereg wydarzeń kulturowo-sportowo-integracyjnych.

Projekt pod nazwą „Centrum Aktywności Wołomin-Starówka” to cykl spotkań, których celem jest integracja mieszkańców okolic ulicy 6 września w Wołominie.
Odbyły się trzy wydarzenia plenerowe. Pierwszym był piknik integracyjny z grillem i wspólnym śpiewaniem. Oprócz „szansowiczów” i okolicznych mieszkańców wzięli w nim udział przedstawiciele innych organizacji pozarządowych: OSP zapewniło pyszną grochówkę, członkowie „ARKI” wspomogli swoimi głosami wspólne śpiewanie, MFBNiK użyczyło nieodpłatnie namiotów, ławek, stołów i grilla oraz cieszącego się niesłabnącym powodzeniem w trakcie imprez integracyjnych NGO… urządzenia do waty cukrowej.
– Dołączyło do nas również „Śniadanie Mistrzów” z przyniesionymi przez siebie specjałami. Nie zabrakło też przedstawicieli Urzędu Miasta. Ponieważ było fajnie i luzacko to postanowiliśmy, zgodnie z realizowanym projektem, kontynuować ten rodzaj spotkań. Kolejne odbyło się 26 sierpnia – opowiada Barbara Stasiszyn, prezes T.R.A.D. „SZANSA”. Niezawodny Jacek Rzempołuch, z grupą wolontariuszy z „Coca Coli”, w rekordowym tempie zmienił wygląd użytkowanego przez Szansę placu. Powstało boisko do siatkówki, zamontowany został kosz na jednej ze ścian oraz siatka do badmintona powstały super meble z palet. – Tradycyjnie wspomagali nas strażacy z OSP, którzy zabetonowali słupy ogrodzeniowe i naciągnęli siatkę. Grillową obsługę jak również namioty i wyposażenie ponownie zapewniło  MFBNiK. Tego dnia Szaman – Paweł Wojciechowicz oraz Winyl – Bartek Bednarek, rozpoczęli piękne malowidło na ścianie granicznej placu. To co się działo zachęciło do współudziału część mieszkańców ulicy 6 września – relacjonuje Barbara Stasiszyn kolejne wydarzenie.
– Z imprez, które mamy już za sobą wymienić należy imieniny ulicy, które odbyły się 6 września. Pomimo deszczowej aury wyjątkowo dopisała frekwencja – dodaje. Rozegrany został mecz pomiędzy urzędnikami z UM Wołomin a druhami z OSP Wołomin. Wygrali strażacy. Urzędnicy obiecują rewanż. Terminu na chwilę obecną nie wyznaczono ale teren tętni życiem. Odbywają się mecze, mieszkańcy korzystają z mebli a „szansowicze” wyłapując ostatnie ciepłe dni chętnie spędzają tam czas.
– Przed nami kolejne spotkania. Chciałabym wszystkim, którzy nas wspierają serdecznie podziękować. Dodam jeszcze, że Pani Patrycja Skwara z Coca Coli zorganizowała dla naszych uczniów wyprawki szkolne (zeszyty, farby, kredki, długopisy itp.)
Projekt w ramach programu „Działaj Lokalnie” realizowany jest  przez LGD „RW” a współfinansowany przez Polsko Amerykańską Fundację Rozwoju oraz Akademię Filantropii.

Teresa Urbanowska

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.