Dzieje się w Zielonce – weekend pełen wydarzeń!

Rozpoczyna się kolejny weekend z wieloma wydarzeniami kulturalnymi, artystycznymi i sportowymi.

Nowy cykl OKiS – „Scenę niecałą”
Sobota, godz. 10:00 oraz 11:30,
Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Literacka 20

„Scena niecała” to cykl skierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym. W jego ramach przewidziane są ciekawe widowiska, spotkania oraz warsztaty. Odbywać się będą one w sobotnie przedpołudnia, w kameralnej przestrzeni OKiS, czyli w budynku przy ul. Literackiej 20, w którym niegdyś mieściła się instytucja.

Inauguracyjnemu spotkaniu towarzyszyć będzie Mały Teatr Ilustracji. Odegrają oni baśnie, legendy oraz wiersze polskich autorów metodą Kamishibai, czyli na papierze w środku lekkiej drewnianej sceny. Niebanalne ilustracje i ciepłe melodie wygrywane na marimbie stworzą niepowtarzalny klimat, który oczaruje nawet rodziców! Bilety na spektakle są dostępne na stronie [BILETYNA].

Unihokejowa sobota w Hali Sportowej OKiS

1 Liga mężczyzn
godz. 14:00

Ekstraliga kobiet
godz. 17:00

Ekstraliga mężczyzn
godz. 20:00

W sobotę, w hali sportowej Ośrodka Kultury i Sportu czeka unihokejowe święto.

O godzinie 20:00 zielonkowska drużyna zmierzy się z wicemistrzem Polski KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ. Spotkania pomiędzy oboma zespołami urosły do miana starcia „tytanów” polskiego unihokeja i elektryzują sympatyków tego sportu w całej Polsce. Na boisku zobaczymy wielu reprezentantów kadry narodowej, co z pewnością zapewni wysoki poziom gry. Atmosferę podgrzewa fakt, że zespół z Nowego Targu w tym sezonie przejął zawodników innej czołowej drużyny z Podhala – KS Górali Nowy Targ.

Ten mecz to jedynie ukoronowanie sportowych zmagań. Tego dnia warto pojawić się na trybunach znacznie wcześniej, ponieważ o godzinie 14:00 swój mecz rozgrywa w ramach rozgrywek I Ligi druga drużyna UKS Bankówka Zielonka. Składa się w dużej mierze z młodych zawodników, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w seniorskich rozgrywkach.

Zaś pomiędzy meczami męskich drużyn swoją potyczkę będzie miał żeński zespół. W ramach Ekstraligi kobiet, reprezentantki z Zielonki skrzyżują kije z zawodniczkami Olimpii Osowa Gdańsk. Mecz dziewcząt rozpocznie się o godzinie 17:00.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Sobota, godz. 12:00
Kolejowa 11.

Kulturalna sobota rozpocznie się w Kolejowej 11 od spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, czyli nieformalnej grupy osób, która cyklicznie widuje się po to, aby porozmawiać o przeczytanych książkach i miło spędzić czas.

Do Klubu może wstąpić każdy, bez względu na wykształcenie, zainteresowania i doświadczenie czytelnicze. Nowy rok dobrze zacząć od podsumowania starego – a więc jak literacko wypadł 2022? Co zachwyciło, a co rozczarowało? Które książki zostaną na dłużej? Odpowiedzi szukać można od godziny 12:00.


Recital piosenki francuskiej 
Sobota, godz. 17:00 
Kolejowa 11

Z okazji  święta Babci i Dziadka w przestrzeni filii Biblioteki Publicznej przygotowano niespodzianki –  niezwykłe muzyczne spotkanie 'Chanson Francaise’.

Będzie to dźwięczna opowieść i hołd dla najsłynniejszych twórców piosenki francuskiej. W czasie występu publiczność usłyszy największe przeboje Edith Piaf, ale nie zabraknie również innych francuskich przebojów takich jak Emmanuelle, Je Veux, Chanson D’amour, Formidable oraz wielu innych! O godzinie 17:00 wykona je doświadczona wokalistka, pianistka, dyrygentka, certyfikowany trener wokalny ECEW i Voice and More – Justine Berg. Wstęp wolny.

Warsztaty sitodruku 
Niedziela, godz. 12:30
Kolejowa 11

W tym samym miejscu odbędą się warsztaty sitodruku, czyli techniki, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Na zajęcia warto zabrać ze sobą swoich dziadków, aby stworzyć dla nich oryginalny prezent! 

Niedzielne warsztaty o godzinie 12:30 poprowadzi Anna Ludwicka.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy w formularzu dostępnym tutaj → FORMUALARZ

Koncert Kolęd i Pastorałek
(Koncert został przeniesiony z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej do hali sportowej OKiS)
Niedziela, godz. 19:15
Hala Sportowa OKiS

Weekend zakończy się w świątecznym klimacie! Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykona grupa utalentowanych muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Ze względów technicznych koncert został przeniesiony z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej do Hali Sportowej OKiS. Od godziny 19.20 rozpocznie się muzyczna uczta, podczas której ponownie będzie  można poczuć ducha świąt.

 

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Plac zabaw w osiedlu Żabia już gotowy!

Zielonka – Plac zabaw w osiedlu Żabia już gotowy!

Najmłodsi mieszkańcy Zielonki zyskali nowe miejsce zabaw i rekreacji. W osiedlu Żabia powstał atrakcyjny, nowoczesny plac zabaw z kolorowymi urządzeniami i bezpieczną nawierzchnią. [...]
0 komentarzy
Zielonka - zielona sobota w PSZOK przesunięta na 8 czerwca

Zielonka – zielona sobota w PSZOK przesunięta na 8 czerwca

Najbliższa akcja „Zielona sobota w PSZOK” nie odbędzie się 1 czerwca, lecz została przesunięta na 8 czerwca do PSZOK przy ul. Krzywej 18 [...]
0 komentarzy
Zielonka - 31 maja - zmiany w kursowaniu linii L27

Zielonka – 31 maja – zmiany w kursowaniu linii L27

W najbliższy piątek autobusy linii L27 będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy. 31 maja autobusy linii L27 będą kursować tak, jak w miało [...]
0 komentarzy
Zielonka - Od 1 lipca obsługa PSZOK tylko z kartą

Zielonka – Od 1 lipca obsługa PSZOK tylko z kartą

Jeszcze tylko do końca czerwca można oddawać odpady na przejściowych zasadach – przy użyciu karty PSZOK lub po spisaniu protokołu. Od 1 lipca [...]
0 komentarzy
Złoci lekkoatleci z Zielonki

Złoci lekkoatleci z Zielonki

W minioną sobotę odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza dzieci do lat 12, na których aż 3 złote medale zdobyli zawodnicy i zawodniczka z [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.