Dzielnicowi z Marek pomagają pieszym

mały dzielnicowi pomagają pieszym

We wtorek, 10 kwietnia, w Markach rozpoczął się remont nawierzchni ulicy Piłsudskiego, w związku z czym zamknięta została jezdnia w kierunku Radzymina. Tym samym została wyłączona sygnalizacja świetlna w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Funkcjonariusze z komisariatu w Markach otrzymali szereg zgłoszeń o problemach pieszych uczestników ruchu drogowego związanych z bezpieczeństwem podczas przechodzenia przez przejścia. Dzielnicowi miejscowej jednostki Policji w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” wyszli na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Marek i dziś od wczesnych godzin porannych pomagali pieszym przy przechodzeniu przez jezdnię remontowanej ulicy Piłsudskiego w Markach.

To kolejna już inicjatywa kierownictwa, policjantów i dzielnicowych z komisariatu w Markach ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” udali się w rejon newralgicznych i obciążonych dużym ruchem skrzyżowań i przejść dla pieszych w ciągu ulicy Piłsudskiego w Markach, gdzie dziś od wczesnych godzin porannych pomagali pieszym przy przechodzeniu przez jezdnię. Takie działania funkcjonariuszy podyktowane zostały rozpoczętym 10 kwietnia remontem nawierzchni ulicy Piłsudskiego oraz zamknięciem jednego pasa drogi w z Warszawy w kierunku Radzymina oraz wyłączenia w związku z tym sygnalizacji świetlnej.

Sygnały jakie trafiły do policjantów z Marek o problemach pieszych uczestników ruchu drogowego zostały szybko odebrane i równie szybko dostrzeżone przez dzielnicowych, którzy zagregowali w ten sposób na potrzeby swoich mieszkańców.

Przypominamy, że utrudnienia związane z remontem nawierzchni ulicy Piłsudskiego w Markach w kierunku Radzymina mogą potrwać do połowa maja br. Następnie Wykonawca będzie prowadził prace na jezdni w kierunku Warszawy. Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracania uwagi na oznakowania.

Źródło: KPP Wołomin

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.