Dzień Dziecka w Ząbkach na sportowo

Dzień Dziecka w Ząbkach przebiegał na sportowo. W poniedziałek 1 czerwca, już od godziny 9. uczniowie szkół podstawowych, i przedszkolaki, tłumnie przybyli do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach.

Tego dnia MOSiR zorganizował dla ząbkowskich milusińskich konkury gry i zabawy. Dopisały uśmiechy na twarzach a pogoda sprzyjała zabawom na podwórku. Na dzieci czekały dmuchańce, eurobungy, trampolina, basen z piłeczkami, a także lody i wata cukrowa. Wszystko to za darmo! Przedszkolaki brały udział w zorganizowanej specjalnie dla nich, olimpiadzie sportowej.

MOSiR zaprezentował sekcje sportowe: karate, taniec, samoobrona, akrobatyka, gimnastyka i boks. Dostępny był samochód strażacki i straży miejskiej. Niemałą atrakcją była obecność gościa specjalnego ? strongmana Grzegorza Wiśniewskiego, który zapraszał wszystkich na 21 czerwca na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strongman, które odbędą się w Ząbkach na terenie MOSiR. Dzień Dziecka poprowadził aktor Krystian Makston, który opowiadał o tym ? co i gdzie można w danej chwili robić oraz jakie atrakcje są jeszcze do wypróbowania.Z uwagi na sportowy charakter wydarzenia dzieciaki otrzymały pamiątkowe medale ? nie zapomniano też o dyrektorach szkół i przedszkoli, którzy przybyli ze swoimi uczniami, otrzymali oni medale i puchary z rąk zastępcy burmistrza Artura Murawskiego.

Od początku do końca imprezy (godz. 17.00), uśmiechy nie schodziły z buziaków naszych dzieciaków.

A o to właśnie chodziło.

Dodatkową atrakcją w Dniu Dziecka w Ząbkach była możliwość darmowego pływania w basenie Miejskiego Centrum Sportu w godzinach 6.00 – 23.00 dla wszystkich dzieci i młodzieży do lat 16.

Iwona Potęga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.