Dzień Sąsiada

 W dniu 10 listopada na skrzyżowaniu ulic Małej i Olimpijskiej w ramach akcji ?Dzień Sąsiada? odbyło się zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Marek i Radnego Marka Szczepanowskiego ognisko integracyjne. 31.jpgW organizacje ogniska czynnie włączyli się mieszkańcy okolicznych ulic. Na ognisku bawiło się ponad 100 osób w tym Janusz Werczyński, Burmistrz Miasta Marki oraz  Radosław Dec, Prezes TPM.

Idea ognisk sąsiedzkich zrodziła się z ogniska integracyjnego jakie 6 stycznia br. zorganizował Marek Szczepanowski. Była to pierwsza impreza tego typu w Markach i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem u mieszkańców. Pan Marek zaproponował wtedy TPM-owi organizacje tego typu ognisk w całych Markach. Jest to doskonała okazja nie tylko do integracji mieszkańców, ale także do bliższego poznania swoich przedstawicieli w samorządzie miejskim.

111.jpgImpreza zorganizowana 10 listopada, składało się z dwóch części ? debaty mieszkańców z Burmistrzem i Radnymi (Izabela Brzezińska, Paweł Adamczyk i Adam Kopczyński) oraz drugiej, ?nieoficjalnej części?. Każdy chętny mógł wtedy zjeść kiełbaskę, napić się ciepłego napoju, a także zatańczyć przy puszczanych przez DJ-a piosenkach.

Impreza była bardzo przyjemnym sposobem na zintegrowanie ze sobą społeczeństwa w tej części Marek. Ostatni uczestnicy ogniska, czekali do rana na piekące się w żarze ziemniaki:)

12.jpgTekst: Mikołaj Szczepanowski
Foto: Radosław Dec