Dziesięciolecie nadania Gimnazjum w Tłuszczu im. Królowej Jadwigi oraz piknik z okazji Dnia Dziecka

Dnia 31 maja na terenie Ogródka Jordanowskiego w Tłuszczu świętowano Dzień Dziecka. Pierwszym etapem uroczystości było uczczenie dziesiątej rocznicy nadania szkole w Tłuszczu im. Królowej Jadwigi. Odbył się również piknik, w czasie którego dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji.

? Dzisiaj obchodzimy szczególny dzień, tj. dziesięciolecie nadania Gimnazjum w Tłuszczu imienia Królowej Jadwigi. Jest to dla nas ogromne święto i jednocześnie zaszczyt, że możemy tak pięknie świętować. W dniu dzisiejszym jest już duga część obchodów. Dnia 25 maja mieliśmy uroczyste otwarcie wystawy poruszającej temat dziesięciolecia nadania szkole im. Królowej Jadwigi. Wystawa pokazywała, jak nasza szkoła rozwijała się w przeciągu ostatnich lat. Była również prezentacja filmu ? powiedziała Anna Rychta, dyrektor Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu.

Uczniowie Gimnazjum w szczególny sposób przygotowali się do uczczenia patrona swojej szkoły. Gimnazjaliści, ubrani w historyczne stroje, z dużym zaangażowaniem odtwarzali najważniejsze momenty z życia Królowej Jadwigi. Można było zobaczyć koronację Królowej. Jadwiga uważana była za wzór cnót

i pobożności. Często klękała przed wielkim czarnym krzyżem, tzw. ?Krzyżem Jadwigi?. Młodzież pokazała również scenę ślubu Jadwigi z Jagiełłą. Ślub z dużo starszym poganinem był trudną decyzją dla młodej Królowej. Jadwiga usłyszała głos Jezusa, który powiedział ? czyń, co widzisz. To sprawiło, że zgodziła się zrezygnować z własnego szczęścia dla wyższej idei.

Następnie przystąpiono do świętowania Dnia Dziecka. Umiejętności taneczno ? wokalne zaprezentowały dzieci z Centrum Kultury, Sportu

i Rekreacji w Tłuszczu. W Ogródku Jordanowskim widać było kolorowe balony i pomalowane twarze dzieci. Miła atmosfera i piękna pogoda nastrajały wszystkich optymistycznie. Dzieci korzystały z wielu atrakcji, które zostały dla nich przygotowane. Były konkursy sportowe; żonglowanie piłką, odbijanie piłki siatkowej, przejście pod liną, chodzenie na szczudłach i inne gry oraz zabawy. Dla dzieci o zainteresowaniach artystycznych przygotowano konkurs rysunku. Strażacy zorganizowali konkurencje drużynowe dla dzieci oraz dla rodziców i dzieci. Można było również obejrzeć wystawę lokalnego rękodzieła.

Organizatorzy nie zapomnieli również o czymś dla podniebienia. Można było spróbować pysznego ciasta, zjeść watę cukrową, czy grillowane kiełbaski. Była również gorąca czekolada. Te wszystkie smakołyki były za darmo.

Uczestnicy pikniku obejrzeli również pokaz aerobiku oraz mini recital piosenki angielskiej w wykonaniu uczennic gimnazjum.

Na pikniku dyżury pełnili: psycholog, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także przedstawicie Zespołu Interdyscyplinarnego.

Paweł Choim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.