Dziewięć miejsc na podium karateków z Zielonki

W sobotę 6 kwietnia odbył się dziewiąty Międzynarodowy Turniej KOBIERZYCE CUP, którego najlepszą wizytówką jest znakomita oprawa i piękne nagrody dla wszystkich uczestników. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba ponad 600 karateków z 49 klubów.

Turniej był jak zwykle bardzo mocno obsadzony, a najliczniejsze kategorie i najsilniejsza rywalizacja była wśród dzieci w wieku 7 – 10 lat oraz wśród juniorów, gdyż w zawodach wzięła udział mocna reprezentacja Ukrainy z Lwowa. Skuteczność zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN była tego dnia na bardzo wysokim poziomie, ponieważ dziesięcioosobowa grupa zdobyła 9 miejsc na podium, w tym aż pięć pierwszych miejsc.

Bohaterem dnia został najmłodszy wojownik Klubu ? Krzesimir Karbownik ? wygrywając pięć trudnych pojedynków min. z zawodnikami z Czech, Ukrainy i Rosji. Cztery pojedynki zwyciężył Bartek Kazimierczak, trzy Anna Stankiewicz, Jakub Malinowski oraz Karol Narożniak. Na drugim miejscu uplasowała się Gabrysia Majewska, a trzecie miejsca zajęli: Jan Skrzeczkowski, Filip Nejfeld i Adam Deptuła. Po jednej zwycięskiej walce w ćwierćfinale odpadł Mateusz Leśniczak.

W niełatwą rolę sędziego na zawodach doskonale wpisał się członek zielonkowskiej grupy dla dorosłych MASTERS – senpai Piotr Karbownik. Turniej w Kobierzycach był ostatnią możliwością zdobycia kwalifikacji dla zawodników KSW KYOKUSHIN do Mistrzostw Europy Juniorów w Berlinie, na które uda się sześciu zawodników Klubu. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl