Festiwal Piano Day w Markach

Festiwal Piano Day w Markach

Piano Day jest międzynarodowym świętem fortepianu hucznie obchodzonym na całym świecie 88. dnia roku – taką liczbę klawiszy posiada ten piękny instrument!  Festiwal odbędzie się 29 marca 2023 roku o godzinie 19:00 w Markach na scenie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (ul. Wspólna 40).

W programie znajdą Państwo występy młodych i utalentowanych i utytułowanych pianistów, kompozytorów muzyki filmowej i jazzowej: Katarzyny Mróz-Boruckiej, Tomasza Betki, Pawła „Pianomatyka” Łapucia, Piotra Kowala (w duecie z wiolonczelistą Pawłem Czarakcziewem) oraz gwiazdy wieczoru – jazzmana i zdobywcy nagrody Grammy Włodka Pawlika w trio (wraz z kontrabasistą i basistą Damianem Kostką oraz perkusistą Cezarym Konradem). Muzycy wykonają repertuar muzyki klasycznej, jazzowej, a także autorskie kompozycje i aranżacje.

Artyści biorący udział to aktywnie działający muzycy, kompozytorzy i aranżerzy – laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych.

  • Włodek Pawlik – laureat nagrody Grammy za album Night in Calisia, pianista, kompozytor, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W dorobku ma 30 albumów wydanych w kraju i w USA. Jest m.in. siedmiokrotnym laureatem Fryderyków i dwukrotnym filmowych Orłów. Występ wraz z trio (wraz z basistą Damianem Kostką oraz perkusistą Cezarym Konradem).
  • Katarzyna Mróz-Borucka – Założycielka Szkoły Muzycznej Music & You, pianistka, pedagog, menedżer kultury. Organizatorka Piano Day 2023 w Markach. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. W 2018 i 2019 roku wykonała serię recitali w Chinach. Była wykładowcą podczas kursów pianistycznych Zenin Piano Masterclasses w Szanghaju oraz na Uniwersytecie Shanxi. Zarejestrowała cykl tutoriali poświęconych wykonywaniu utworów Chopina i technice gry na fortepianie. W 2023 miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Valses. Koncertowała w Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Chinach i Japonii.
  • Piotr Kowal – laureat II miejsca na Konkursie Koncertów w trakcie International Tel-Hai Masterclasses w Izraelu, I miejsca na Międzynarodowym konkursie im. Tadeusza Żmudzińskiego w Krakowie, I miejsca na Singapore Classical Piano Competition 2020, II miejsca na Klavierwettbewerb Gloria Artis w Wiedniu czy I miejsca na uczelnianym konkursie „Gram z orkiestrą”.
  • Paweł Czarakcziew – Stypendysta Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat Nagrody Edukacyjnej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Poza Polską koncertował w Austrii, Chinach, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Norwegii, Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech. Brał udział w szeregu festiwali takich jak: Bachfest Leipzig, Dni Słowackie w Krakowie, European Union of Music Competition for Youth Festival, La Jolla Music Society’s SummerFest. Jest doktorantem Szkoły Doktorskiej Akademii Muzycznej w Krakowie im. Krzysztofa Pendereckiego.
  • Paweł Łapuć – laureat wyróżnienia na Instant Composition Contest “Transatlantyk” 2019, pianista, aranżer, kompozytor, autor albumu muzycznego „Przejrzyste dźwięki”
  • Tomasz Betka – kompozytor, pianista, producent muzyczny. Na przestrzeni lat Betka nieprzerwanie współpracował z wieloma wokalistkami, muzykami, teatrami i aktorami, zarówno jako pianista jak i kompozytor. Autor autorskich albumów „ Miniatures”, „The World We Live In”, „Impressions”.

Bilety dostępne online i w kasach MCER.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha.

Festiwal Piano Day w Markach

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Uroczystości w obronie Rodziny w Wołominie

Uroczystości w obronie Rodziny w Wołominie

W sobotę z inicjatywy Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka odbyła się uroczystość w intencji Rodzin w Wołominie. Wydarzenie odbyło się pod hasłem autorstwa Jana [...]
0 komentarzy

„Skorpiony” z Pragi Północ w niecałą dobę odnalazły skradzioną toyotę

Niecałą dobę potrzebowali policjanci z grupy Skorpion działającej w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI, by odzyskać auto skradzione z terenu Białołęki. Już po [...]
0 komentarzy
Rozpoczęcie prac wiertniczych na otworem badawczym GT-1 w Wołominie

Rozpoczęcie prac wiertniczych nad otworem badawczym GT-1 w Wołominie

To historyczny moment dla Wołomina. 15 marca 2023 roku symbolicznie uruchomiono świder, by oficjalnie rozpocząć odwiert otworu badawczego GT-1 w celu poszukiwania i [...]
0 komentarzy

Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Adam Lubiak, Starosta Wołomiński i Norbert Wielgos, pełnomocnik do spraw osób niepełnosprawnych

Kilka dni temu Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina, zaapelowała do Adama Lubiaka, starosty wołomińskiego o wspólną realizację parkingu podziemnego na terenie pomiędzy budynkami starostwa, [...]
0 komentarzy
Naczelnikiem OSP w Klembowie, Panem Łukaszem Jastrzębskim

Zawsze gotowi do pomocy

Często są pierwsi na miejscu zdarzenia, chociaż działalność w straży łączą z pracą i innymi obowiązkami. O tym jak wygląda praca strażaka-ochotnika rozmawiamy [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.