Gmina Klembów z dofinansowaniem na rozwój nowoczesnego rolnictwa

dsc_7176w-gazeta-752Q100

36 przedsięwzięć z Mazowsza – w tym szkolenia, seminaria, imprezy promocyjno-targowe i wyjazdy studyjne otrzymają unijne wsparcie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. To efekt konkursu rozstrzygniętego przez mazowieckie biuro Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.  W gronie beneficjentów znalazła się Gmina Klembów.

Gmina Klembów zgłosiła się do konkursu  z pomysłem na nowoczesne i ekologiczne rolnictwo na swoim terenie i uzyskała unijne dofinansowanie w ramach działania Aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących włączeniu społecznemu, w szczególności osób starszych, młodzieży, niepełnosprawnych, mniejszości narodowych i innych osób wykluczonych społecznie.

Jako mazowiecka część Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich mamy już bogate doświadczenie w pomaganiu samorządom i organizacjom, stowarzyszeniom, które wraz z nami chętnie przekazują mieszkańcom wsi wiedzę o programach unijnych, o alternatywnych źródłach dochodów dla swoich działalności, ale też o możliwości promocji kultury swoich lokalnych społeczności . Wieloletnia współpraca pozwoliła stworzyć mnóstwo ciekawych inicjatyw, z których część wpisała się na stałe w kalendarze lokalnych wydarzeń. Cieszymy się więc, że kolejny raz możemy podpisać umowy, które zainicjują ważne dla mieszkańców mazowieckich wsi i miast przedsięwzięcia – podsumowała wyniki konkursu wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska

Do  ogłoszonego na przełomie stycznia i lutego konkursu zgłoszono w sumie 50 projektów. Wsparcie o łącznej wartości  832 tys. zł trafi do 16 partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Umowy z nimi podpisała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Na podstawie www.mazovia.pl

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.