Godzina na Stegnach

Za nami inauguracja Poland Bike XC 2010. Pierwsze zawody (z zaplanowanych trzech) odbyły się w zimowej scenerii na warszawskich Stegnach. Runda liczyła 2 km i wiodła na terenie wokół toru łyżwiarskiego. Tym razem obowiązywała jazda godzinna i start wspólny dla wszystkich kategorii wiekowych.
Już na pierwszym okrążeniu mocno zaatakował Ireneusz Gruszczyński. Pochodzący z Zielonki kolarz MBIKE Maraton Team szybko oderwał się od rywali i osiągnął znaczną przewagę. Na drugiej pozycji jechał Wojciech Bartolewski z Częstochowy, a na trzeciej Waldemar Deleżyński z ŻTC Żyrardów. Świetnie na Stegnach radziła sobie młodzież, przede wszystkim Adrian Kucharek, który debiutował w barwach Startu Tomaszów Mazowiecki. Po 50 minutach ścigania doszło do zmiany lidera. Bartolewski prześcignął Gruszczyńskiego i samotnie dojechał do mety. ? Warto było przyjechać do Warszawy. Dobrze przygotowana techniczna trasa, choć płaska, to jednak nie była łatwa. Na początku nie forsowałem tempa, przyspieszyłem w drugiej fazie wyścigu i ta taktyka okazała się skuteczna – cieszył się doświadczony kolarz spod Jasnej Góry. Gruszczyński finiszował na drugim miejscu, a trzecią lokatę obronił Deleżyński. Wśród kobiet najszybsza była Bogna Kordowicz z SR Team Wołomin, przed zwyciężczynią niedawnego Triathlonu Zimowego na Stegnach Mają Busmą z Legionowa i Justyną Dzięcioł z MBIKE Maraton Team.
– To była impreza dla śmiałków. Inauguracja Poland Bike XC w trudnych warunkach, ale mogła się podobać. Uczestnicy zawodów na Stegnach pokazali charakter i wykazali się ambicją ? powiedział dyrektor Poland Bike Grzegorz Wajs.
Już 14 lutego zimowy prolog Poland Bike Marathon w Kobyłce. Zapraszamy!