Grand Prix Ząbek

9 kwietnia w hali Gimnazjum nr 1 przy ulicy Harcerskiej 9 w Ząbkach ponad 50 osób postanowiło zmierzyć się w czterech kategoriach wiekowych w ramach Grand Prix o Puchar Burmistrz Ząbek.

W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych nastąpiła pewna stabilizacja wyników – ponownie zwyciężył Albert Lipowski przed Maćkiem Matusikiem i Błażejem Krawczykiem oraz Dawidem Michalikiem. Dawid wziął udział w turnieju po raz pierwszy i radził sobie bardzo przyzwoicie. Zapraszamy kolejnych odważnych!
Aż 33 osoby zgłosiły się do kategorii klas 4-6 szkół podstawowych – co bardzo ważne, aż 17 dziewcząt wzięło udział w rozgrywkach i poczynało sobie dzielnie. Dopiero w finale, po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku, Kasia Wróblewska uległa Maksowi Górze, który zwyciężając ten turniej bardzo zbliżył się do zwycięstwa w całym cyklu rozgrywek.
W pozostałych kategoriach frekwencja była trochę mniejsza niż zwykle. Czwórka gimnazjalistów walczyła każdy z każdym, dosyć pewnie zwyciężył Dawid Maron przed Patrykiem Rogulskim i Mateuszem Pawlukiem. W klasyfikacji generalnej Dawid dogonił Patryka i teraz wspólnie przewodzą stawce. Zapraszamy do udziału więcej zawodniczek. Pomimo, że turnieje są rozgrywane bez podziału na dziewczęta i chłopców, to na koniec utworzymy oddzielną klasyfikację generalną dla Pań i Panów. Taki podział przewidujemy dla wszystkich kategorii.
Kategoria Open przyciągnęła dziesiątkę zawodników, którym organizator zafundował dosyć męczący sposób rozgrywek… Mecze odbywały się w trzech grupach, potem zwycięzcy grup utworzyli jedną, zawodnicy z drugich miejsc ? drugą, a zawodnicy z trzecich miejsc – trzecią grupę. Po zaciętych i bardzo wyrównanych grach wygrał po raz kolejny Marcin Piekarniak przed Jackiem Sadrzakiem i Jerzym Szałańskim. Czwarte miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Tomasz Kania i utrzymał przodownictwo w cyklu.
Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji prowadzeniu turnieju serdecznie dziękuję – szczególnie firmie PKP Cargo SA oraz RSL za dostarczenie upominków dla zawodników. Gratulacje dla medalistów! Do zobaczenia na następnym turnieju, który odbędzie się 21 maja 2011 r.