Groził członkom rodziny, trafił do aresztu

Groził maczetą kobiecie

Funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach zatrzymali 29-letniego Michała K. Mężczyzna od czerwca br. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną, pasierbicą, rodzicami i babką. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze do jakiej doszło 16 października, podczas której mężczyzna kolejny raz groził najbliższym pozbawieniem życia, umieścili go w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora i sądu rejonowego w Wołominie. Sąd postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt.

Policjanci z komisariatu w Ząbkach 16 października bieżącego roku kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Ten będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, w trakcie której stosował słowa obelżywe wobec członków swojej rodziny. Dodatkowo groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia, nie tylko swojej konkubinie, lecz również pasierbicy, rodzicom i babce. Sprawca przemocy w rodzinie dopuszczał się również przemocy fizycznej w postaci szarpania za odzież, popychania i kopania po całym ciele swoich najbliższych.

Rodzina 29-latka już wcześniej zgłaszała jego podobne zachowanie, policjanci prowadzili w tym zakresie postępowanie, które zakończyło się skierowaniem w czerwcu tego roku wniosku do sadu w Wołominie, który orzekł wobec niego karę ograniczenia wolności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy wraz z przesłuchaniami poszkodowanych i świadków został skierowany do prokuratury rejonowej w Wołominie. Policjanci wspólnie z prokuratorem zadecydowali o złożeniu w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec Michała K. tymczasowy 3-miesięczny areszt. Może mu grozić teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wołomin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.