Seria gróźb i brak respektowania decyzji prokuratora poprzez złamanie zakazu kontaktowania z pokrzywdzonymi doprowadziły do tymczasowego aresztowania 45-letniej mieszkanki powiatu ciechanowskiego. Kobieta groziła spaleniem mieszkania oraz pozbawieniem życia, a kilka dni wcześniej dopuściła się także kradzieży roweru.
Mężczyzna, który porwał 9-latka, usłyszał już zarzuty. O jego losie zdecyduje sąd.
18 grudnia br. do ciechanowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego poinformował, że jego była partnerka kierowała wobec niego oraz jego obecnej partnerki groźby spalenia mieszkania. W wyniku podjętych czynności ciechanowscy policjanci zatrzymali 45-letnią kobietę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu kierowania gróźb karalnych, a także kradzieży, ponieważ kilka dni wcześniej kobieta ukradła rower o wartości około 1000 zł.
Decyzją prokuratora wobec 45-latki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Kobieta nie zastosowała się jednak do wydanego zakazu i ponownie kontaktowała się z pokrzywdzonymi, kierując wobec nich kolejne groźby, tym razem pozbawienia życia.
W związku z naruszeniem zastosowanych środków zapobiegawczych 45-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego została ponownie zatrzymana. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. 45-latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
asp. Magda Sakowska/KPP w Ciechanowie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Mężczyzna, który porwał 9-latka, usłyszał już zarzuty. O jego losie zdecyduje sąd.
Pół roku znęcał się nad rodzicami, dusił ojca i groził mu zabójstwem
Policjant po służbie zapobiegł drogowej tragedii
Groziła śmiercią i podpaleniem. 45‑latka trafiła za kraty
Zderzenie samochodów osobowych na DK 62 – jedna osoba trafiła do szpitala
Nowodworzanin ukrył w garażu narkotyki
Elektryczny mercedes wjechał do rzeki Narew – wydobyła go grupa „Warszawa 5”
Osobówka uderzyła w betonowy przepust i dachowała
Zderzenie busa z osobówką – jedna osoba trafiła do szpitala
Dzika zwierzyna na drodze. Zdarzenie w Nowych Kucicach
Zderzenie pojazdów na DW740
Driftowanie zakończyli słonymi mandatami
Czołowe zderzenie osobówek na DK92 – cztery osoby trafiły do szpitala
Pijany kierowca uderzył w drzewo i uciekł. Wpadł wraz z kolegą, który posiadał narkotyki

