Huragan na drugiej pozycji, Mazur Radzymin liderem

pilki

W miniony weekend, w rywalizacji ligowej, uczestniczyły drużyny z powiatu wołomińskiego. Zwycięstwa odniosły ekipy: Huraganu Wołomin, Ząbkovii Ząbki, Mazura Radzymin, Wichru Kobyłka, Rządzy Załubice. Zremisowała ekipa AP Marcovii Marki. Porażki poniosły zespoły: Marcovii II Marki i Huraganu II Wołomin.

IV liga, grupa mazowiecka (północ)

Huragan Wołomin, z 12-nasto punktowym dorobkiem, plasuje się na drugiej pozycji. Do tej pory ekipa trenera Andrzeja Grelocha cztery razy wygrała i raz poniosła porażkę. W 5. kolejce (1 września) wołominianie rozgromili u siebie Drukarza Warszawa 6:0. W najbliższym meczu ligowym (8. września o godz. 11.00) Huragan zmierzy się u siebie z Koroną Ostrołęka.
Wojciech Bieńkowski, drugi trener Huraganu, po meczu z Drukarzem Warszawa powiedział – W dzisiejszym meczu posiadaliśmy przewagę pod każdym względem i w każdym sektorze boiska i między zespołami widać było różnicę przynajmniej jednej klasy. Drukarz nie wypracował zbyt wielu sytuacji, aczkolwiek mieli okazje po błędzie indywidualnym Dawida Gajewskiego i po stałych fragmentach – rzutach rożnych i zdaje się, że chyba trenują ten element gry, bo nieźle to wyglądało w ich wykonaniu, choć wielkiego zagrożenia nie stworzyli. Wszystko ułożyło nam się tak, jak to zaplanowaliśmy i powtórzę – jedynie nasze błędy indywidualne dawały Drukarzowi jakąkolwiek szansę na strzelenie bramki i zabrakło u nas słabych punktów-dodał.
Ząbkovia Ząbki, po wywalczeniu 9 punktów, jest na 5. miejscu. Drużyna ta do tej pory trzy razy zwyciężyła, a także poniosła dwie porażki. W meczu zorganizowanym w minioną sobotę w ramach 5. kolejki rywalizacji ząbkowianie pokonali MKS Ciechanów 6:0. W niedzielę, 9. września, zespół trenera Michała Pulkowskiego zagra na boisku przeciwnika z Pogonią II Siedlce.

Liga okręgowa, grupa: Warszawa I

Po pięciu spotkaniach pozycję lidera zajmuje Mazur Radzymin (11 pkt.), który nie ma na swoim koncie żadnej porażki. Piłkarze Macieja Biernackiego trzy razy wygrali oraz dwa razy dzielili się punktami. W minionej kolejce ligowej (1. września) ekipa ta wygrała na swoim terenie z Agape (Białołęka) Warszawa 2:1. W ramach 6. kolejki rywalizacji, 8 września o godz. 16.30, radzyminianie zmierzą się u siebie ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki.
AP Marcovia Marki, z ośmioma punktami na koncie, jest szósta. Drużyna trenera Macieja Wesołowskiego – z dwoma zwycięstwami, dwoma remisami i jedną porażką – wywalczyła 8 pkt. W meczu 5. kolejki markowianie zremisowali na wyjeździe z Burzą Pilawa 0:0, a w następnej kolejce (8 września, godz. 13.00) będą podejmowali zespół Bugu Wyszków.

Klasa A, grupa: Warszawa I

Liderem tabeli jest Wicher Kobyłka, który w trzech spotkaniach zebrał komplet punktów. W zeszłą niedzielę kobyłczanie wygrali na wyjeździe z ŁKS-em Łochów 2:1, a w przyszły weekend (8 września, godz. 13.00) zmierzą się u siebie z Wkrą Pomiechówek.
Na 10. pozycji, z trzema punktami w dorobku, znajduje się AP Marcovia II Marki. W meczu rozegranym w ramach 3. kolejki drużyna ta przegrała mecz wyjazdowy z Bednarską Warszawa 4:2. Natomiast w najbliższą sobotę (8. września o godz. 16.00) rezerwy Marcovii będą podejmowały Wisłę Jabłonna.
O oczko niżej, tj. na 11. pozycji, znajduje się Huragan II Wołomin, który zgromadził 3 pkt. W ostatnim spotkaniu ligowym wołominianie przegrali na swoim terenie z WKS-em Rząśnik 1:3, z kolej w meczu 4. kolejki rywalizacji zagrają na wyjeździe z Bednarską Warszawa.
Rządza Załubie, z trzema wywalczonymi punktami, jest 12. W zeszłą sobotę załubiczanie wygrali z Koroną Warszawa 2:1, a w najbliższą niedzielą zagrają na wyjeździe z Błyskawicą Warszawa.

Paweł Choim

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.