Huragan i reorganizacja

Niezwykle ciekawie zapowiada się tegoroczna runda wiosenna dla piłkarskich drużyn uczestniczących w rozgrywkach ligowych na różnych szczeblach. A wszystko to za sprawą jesiennej reorganizacji.
W związku z jesienną reorganizacją rozgrywek prawie każda drużyna ma na wiosnę o co walczyć – o awans do wyższej klasy bądź o utrzymanie na tym samym szczeblu rozgrywek. Dla piłkarzy Huraganu Wołomin rysuje się perspektywa aż trzech możliwości na piłkarską jesień 2008 roku. Ponieważ Mazowiecka Liga Seniorów, w której obecnie występują, zostanie zlikwidowana, mogą oni awansować do trzeciej lub czwartej ligi, ale mogą też niestety spaść do ligi okręgowej.
Pierwsza możliwość, tzn. awans do III ligi, może nastąpić w wypadku zajęcia 1 miejsca po rundzie wiosennej w Mazowieckiej Lidze Seniorów. I to też awans nie nastąpi automatycznie, ale po barażach, najpierw ze zwycięzcą drugiej grupy MLS, a potem z mistrzem okręgu łódzkiego. Druga możliwość, tzn. awans do czwartej ligi, nastąpi w wypadku znalezienia się w pierwszej szóstce rozgrywek MLS. Chociaż niewykluczone, że w czwartej lidze znajdą się również zespoły z 7 bądź 8 miejsca. Ale to nie jest pewne. No i trzecia najgorsza możliwość tzn. degradacja do ligi okręgowej w wypadku braku awansu do czwartej ligi.
Patrząc na tabelę MLS po rundzie jesiennej każda z tych możliwości jest dla zespołu Huraganu realna. Nasza drużyna zajmuje bowiem 6 miejsce z dorobkiem 26 punktów. Przed nią jest 5 zespołów: Naprzód Zielonki (31 pkt.), Pogoń Siedlce (31 pkt.), Podlasie Sokołów (29 pkt.), Kryształ Glinojeck (27 pkt.) i Kasztelan Sierpc (27 pkt.), ale wołominiakom depczą po piętach Żbik Nasielsk (24 pkt.), MKS Ciechanów (22 pkt.), Victoria Sulejówek (22 pkt.) i Mazur Radzymin (21 pkt.) W tej sytuacji wszystko jest możliwe. Straty Huraganu do liderów są niewielkie, ale też i mała przewaga nad zespołami, które są za plecami.
Dlatego też piłkarze Huraganu przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli już 8 stycznia. Treningi biegowe, siłownia, zajęcia w hali i na boisku, to była żmudna codzienność dla wołomińskich zawodników. – Jestem jak do tej pory zadowolony z zaangażowania piłkarzy w okresie przygotowawczym. Chociaż większość z nich uczy się bądź pracuje, to jednak frekwencja na treningach jest duża – mówi trener Krzysztof Gawara.
Pierwszy mecz ligowy już 15 marca w Wołominie. Przeciwnikiem piłkarzy Huraganu będzie Pogoń Siedlce, a więc jeden ze współliderów. Już dzisiaj można ostrzyć sobie apetyt na to spotkanie. W dotychczasowych sparingach, niestety z powodu niesprzyjającej pogody niezbyt licznych, Huragan pokonał Mazura Radzymin 4:2, zremisował 1:1 i wygrał 4:0 z GKP Targówek oraz zremisował z Wichrem Kobyłka 1:1.

Zbigniew Milewski