Huragan urządził Bugowi tęgie lanie

W sobotę (19 maja) piłkarze Huraganu Wołomin gościli na stadionie przy ul. Korsaka 4 zespół Bugu Wyszków. Mecz zorganizowano w ramach rywalizacji o mistrzostwo IV ligi, grypy mazowieckiej (północnej). Gospodarze wygrali 6:1 (4:1) i śmiało można dodać, że był to najniższy wymiar kary dla gości.

Obawiałem się trochę dzisiejszego meczu i tego jak drużyna zareaguje po ciężkim wyjeździe do Ciechanowa. Jednak od początku wyszliśmy nastawieni na to, żeby szybko zdobyć bramkę. Zaowocowało to czterema golami do trzydziestej minuty, co sprawiło, iż w jakiś sposób zespół rozprężył się. Można powiedzieć, że pierwsza połowa była pod naszą pełną kontrolą, aczkolwiek natknęliśmy się na kontrę, gdzie moim zdaniem był spalony i goście strzelili. Po przerwie również przeważaliśmy i tych okazji było sporo, choć przy takim rezultacie wdarło się nieco dekoncentracji i Bug stworzył dwie sytuacje i mógł tę stratę odrobinę zmniejszyć, ale ostatecznie to my powiększyliśmy prowadzenie (…) – mówi Andrzej Greloch, trener Huraganu Wołomin.

Festiwal strzelecki w wykonaniu wołominian rozpoczął Marcin Figiel, który już w 3. minucie dał prowadzenie swojej drużynie. Gol padł po asyście Macieja Ołowskiego. Kolejny na listę strzelców wpisał się Rafał Wielądek. Zawodnik, wykonując w 5. minucie rzut rożny z narożnika po prawej stronie bramki (patrząc z perspektywy bramkarza), bezpośrednim uderzeniem umieścił piłkę w siatce bramki gości. Piłkarze Huraganu konstruowali kolejce akcje, stwarzając w ten sposób raz większe, raz mniejsze zagrożenie pod bramką Bugu. W 14. minucie niepilnowany Maciej Ołowski zacentrował w pole karne do Marcina Figiela, a ten ostatni uderzając głową zdobył trzeciego gola dla gospodarzy. W 28. minucie grający z nr 6. Dawid Gajewski wpadł z piłką w pole karne przyjezdnych i w pełnym biegu uderzył na bramkę Bugu, nie dając szans bramkarzowi. Z kolei w 39. minucie padła bramka dla gości. Po kontrze Daniel Modzelan przeprowadził indywidualną akcję, zakończoną trafieniem na 4:1.

W 66. minucie z prawej strony boiska dośrodkował Rafał Wielądak, piłka trafiła do Marka Lędziona, który oddał strzał nie do obrony. W tym momencie gospodarze prowadzili 5:1. W 71. minucie, po dośrodkowaniu Piotra Manaja z rzutu rożnego, bramkę głową zdobył Przemysław Górski.

W najbliższej (27.) kolejce rozgrywek, 27. maja o godz. 11.00, wołominianie będą rywalizowali na wyjeździe z Wisłą II Płock.

Huragan Wołomin:Łukasz Derejko (77′ Mariusz Selerski) ? Maciej Ołowski, Marek Lendzion, Przemysław Górski, Dawid Gajewski ? Grzegorz Trzonkowski (52′ Konrad Witkowski), Daniel Witak (68′ Bartłomiej Babicki) ? Kamil Żmuda (77′ Rafał Barzyc), Patryk Pięcek (60′ Piotr Manaj) ? Rafał Wielądek ? Marcin Figiel. Trener: Andrzej Greloch.

Bug Wyszków: Jakub Rutkowski (81′ Nikodem Laskowski ) ? Edgar Lech (63′ Jakub Kopacz), Bartosz Wolniewicz, Szymon Andrzejewski (60′ Patryk Śleszyński), Błażej Rejnuś (77′ Dominik Penkul), Artur Zabłocki, Łukasz Kowalczyk, Jakub Rejnuś, Łukasz Łada, Daniel Modzelan (71′ Marcel Wysocki), Robert Nogaj. Trener: Łukasz Stasiuk.