Huragan Wołomin umacnia się na pozycji lidera IV ligi

Piłkarze Huraganu Wołomin w dwóch ostatnich meczach zdobyli 6 punktów. U siebie pokonali Mławiankę Mława 1:0, a na wyjeździe Nadnarwiankę Pułtusk 5:3. Z 30 punktami pewnie prowadzą w tabeli IV ligi grupy północnej.

Mecz z Mławianką był pełen walki. I jedni i drudzy zawodnicy walczyli nie odstawiając nogi.

W drugiej połowie Huragan ruszył do zdecydowanych ataków. W 53 minucie sędzia nie uznał bramki Jarzębskiego, dopatrując się pozycji spalonej. Chwilę później oko w oko z bramkarzem przyjezdnych stanął Dylewski, jednak przegrał ten pojedynek. W 72 minucie gospodarze wreszcie strzelili gola. Dobry rajd prawym skrzydłem przeprowadził Stańczuk, wrzucił w pole karne, a tam bezlitosny dla gości był Ndakiza. Końcówka to kontrola spotkania przez graczy trenera Prawdy oraz próby strzałów z dystansu przez piłkarzy z Mławy z którymi dobrze radził sobie bramkarz Huraganu. Kolejnym spotkaniem jaki rozegrali piłkarze w Wołomina, był wyjazdowy mecz z Nadnarwianką Pułtusk ? zespołem z dołu tabeli.

Chociaż piłkarze z Pułtuska są zespołem walczącym o utrzymanie to postawili ciężkie warunki liderowi. Początek przebiegał zgodnie z oczekiwaniami ? w 10 minucie Dylewski po podaniu Woźniaka wyprowadza Huragan na prowadzenie. Już 4 minuty później miejscowi wyrównują, ale w 20 minucie znów prowadzi Huragan. Na listę strzelców ponownie wpisał się Dylewski i ponownie podawał mu Woźniak. W 67 minucie goście wyrównali, jednak druga połowa na dobrą sprawę rozkręciła się dopiero kwadrans przed końcem.

W 75minucie Woźniak do dwóch asyst dorzucił bramkę. Gospodarze nie poddawali się i 3 minuty później wywalczyli jedenastkę, którą zamienili na gola. W 87 minucie hatt-tricka skompletował Dylewski. Natomiast w 3 minucie doliczonego czasu gry wygraną graczy trenera Prawdy przypieczętował Bajkowski. Tak więc wygrana z zespołem walczącym o utrzymanie przyszła wołomińskiej drużynie z wielkim trudem.

Jednak warto pamiętać, że tym meczem piłkarze Huraganu zrobili kolejny krok, aby wreszcie awansować do III ligi. Na to czekają kibice oraz obserwatorzy futbolu z Wołomina i okolic. Obecnie Huragan prowadzi w tabeli z 30 punktami, wyprzedzając MKS Przasnysz, Wisłę II Płock oraz Mławiankę Mława o 9 oczek.

Skład Huraganu: Ratajczyk – Gajewski, Górski, Woźniak, Herman – Kozłowski, Stańczuk, Jarzębski (46′ Bajkowski), Biernacki (74′ Stępień) – Dylewski, Rowicki (64′ Ndakiza).