Hymn Polski przed meczem coś, co na zawsze się pamięta

deska

Robert Deska jest trenerem pierwszej drużyny unihokeistów MUKS-u Zielonka, a także koordynatorem d.s. sportu w OKIS Zielonka. Przez wiele lat był też trenerem kadry Polski w unihokeju. Zielonkowscy unihokeiści, których prowadzi trener Deska, są aktualnymi Mistrzami Polski. Z Robertem Deską rozmawia Paweł Choim.

– Jaka jest pozycja w tabeli seniorów MUKS-u Zielonka. Proszę o przybliżenie przebiegu  pierwszej fazy sezonu w ich wykonaniu?
– W chwili obecnej, jeszcze przed ostatnią kolejką ligową, zapewniliśmy sobie awans z pierwszego miejsca w grupie do rundy play- off. Wygraliśmy do tej pory wszystkie mecze ligowe.
– Co czeka na zielonkowian  w dalszej fazie sezonu?
– W najbliższą sobotę gramy mecze ostatniej kolejki w Sanoku, potem czekamy na dalszych rywali.
– W ubiegłym roku seniorzy MUKS-u Zielonka zdobyli Mistrzostwo Polski. Proszę o komentarz odnośnie tego sukcesu?
– Znakomity sezon w naszym wykonaniu, w którym przegraliśmy tylko jeden mecz w play- off.
Był to sezon, zakończony zdobyciem Mistrzostwa Polski w Superfinale, gdzie w dość dramatycznych okolicznościach, przegrywając jeszcze na osiem minut przed zakończeniem spotkania trzema bramkami, udało się doprowadzić do remisu i dogrywki. W dogrywce zwyciężyliśmy tzw. złotą bramką.
– Jakie są cele drużyny w bieżącym sezonie?
– Oczywiście obrona tytułu. Nie będzie to łatwe, ponieważ jest obecnie kilka drużyn na dobrym poziomie ligowym. Natomiast zrobimy wszystko, aby tytuł Mistrza Polski pozostał w Zielonce.
– Poza prowadzeniem drużyny klubowej, przez wiele lat był Pan jednym z trenerów kadry narodowej. Jednakże przygoda z reprezentacją dobiegła końca. Proszę o przybliżenie tego tematu?
– Przez 10 lat miałem przyjemność trenować Kadrę Polski, z którą uczestniczyłem w pięciu turniejach  mistrzowskich. Były to niezapomniane dla mnie chwile. Hymn Polski grany przed meczem to coś, co na zawsze się pamięta.
Jednak praca zawodowa, treningi klubowe oraz praca z kadrą to coś, co trudno mi już pogodzić. Bywały lata, w których nie miałem wolnego weekendu, na święta też nie było mnie w domu.
Wszyscy, którzy zajmują się sportem profesjonalnie doskonale to rozumieją. Nadszedł czas na zmiany.
– W lipcu br. we Wrocławiu zorganizowano 10. edycję The World Games. Jest to impreza, gdzie prezentują się dyscypliny, które obecnie nie są reprezentowane na Igrzyskach Olimpijskich. Proszę opowiedzieć o udziale zielonkowskich unihokeistów  w tych zawodach?
– W największym wydarzeniu sportowym tego roku wzięło udział pięciu zawodników MUKS -u Zielonka.
Jest to niesamowite przeżycie, wziąć udział w tak ogromnej imprezie sportowej. To taki przedsmak Igrzysk Olimpijskich. Polska zajęła sześć miejsce.
– Czy mógłby Pan polecić ciekawe wydarzenia, jakie w najbliższym czasie zostaną zorganizowane przez OKIS Zielonka?
– W OKIS wydarzenia sportowe odbywają się w każdy weekend. Mecze ligowe, turnieje  o zasięgu miejskim jak  i ogólnopolskim. Zapraszam na stronę OKIS po szczegółowe informację. Jak zwykle organizować będziemy  w ferie akcję Zima w Mieście, która cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci  z Zielonki.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.