I Forum Gospodarcze Powiatu Wołomińskiego

– Chciałbym podziękować panu staroście za wyczucie i odwagę, bo oczywiście znajdą się malkontenci, którzy będą krytykować powołanie takiego ciała jak Powiatowe Forum Gospodarcze – powiedział podczas powitania Tadeusz Redyk, przewodniczący Forum Gospodarczego Powiatu Wołomińskiego.

Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 150 osób, odbyło się w Zielonce w Hotelu „U Pietrzaków”. Przez kilka godzin zaledwie zasygnalizowano wiele ważnych obszarów, które mają znaczenie dla rozwoju przedsiębiorczości a co za tym idzie również dla rozwoju regionu. – Naszym celem jest, aby się lepiej poznać i móc razem współpracować. Wszystko zaczęło się od spotkania zorganizowanego przez Krzysztofa Chacińskiego, burmistrza Radzymina. Zarówno podczas tego spotkania jak i tuż po nim wiele osób podniosło potrzebę organizacji szerszej formuły, która będzie działała na rzecz rozwoju. Cieszę się bardzo, że w tą inicjatywę chętnie włączyli się wójtowie i burmistrzowie naszego terenu bo to bardzo ważne, żebyśmy zaczęli tworzyć lepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości. Ja głęboko wierzę w to, że będziemy takie formuły tworzyć i ten rozwój będzie widoczny – stwierdził witając uczestników spotkania Kazimierz Rakowski, starosta wołomiński.

2016-02-19_190616

Do udziału w spotkaniu zaproszono licznych prelegentów z zakresu energetyki, transportu, szkolnictwa zawodowego, energii odnawialnej i wielu innych. Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego opowiedział o perspektywie rozwoju dla województwa.

2016-02-19_190513

– Powiat wołomiński należy do Regionu Warszawskiego Wschodniego. Dla tego regionu jest 55% dozwolonej pomocy publicznej dla przedsiębiorców. Bieżące informacje dostępne są na stronie: www.funduszedlamazowsza.eu zachęcamy do składania projektów jak najszybciej – zapraszał przedsiębiorców do ubiegania się o dofinansowanie.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie Zbigniewa Ostrowskiego, dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Na waszym terenie są trzy drogi wojewódzkie, które już mi się śnią po nocach: 631, 634 i 635. Na te wszystkie trzy drogi są zabezpieczone środki w budżecie – mówił.
Nie mniej ważne dla zebranych okazało się szkolnictwo zawodowe.
– Jest wiele spraw i tematów, którymi trzeba się zająć. Zechcemy zaproponować pracę w mniejszych zespołach. Najbliższe spotkanie już w przyszłym tygodniu z przedstawicielami Armenii. Krystalizuje się wyjazd do tego kraju. Jeśli chcecie tam eksportować to warto dziś już o tym myśleć – podsumował starosta Rakowski.

Teresa Urbanowska

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.