I Ty możesz poczuć się pięknie!

W Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce ruszają niepowtarzalne zajęcia. NOWA JA – to warsztaty skierowane dla Pań, które pragną zmian. Chcą poczuć się wyjątkowo i pięknie. Te zajęcia to krok w tym kierunku i warto go wykonać. Pierwsze zajęcia ruszają 6 listopada w godzinach 10.30 – 13.00. Rozmawiam z prowadzącą warsztaty, Renatą Majewską.

– W Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce prowadzi Pani warsztaty dla kobiet „Nowa Ja”. Jaki jest cel tych zajęć?
– Przede wszystkim chcę się podzielić zdobytym doświadczeniem i wiedzą z innymi kobietami. Pomóc wielu z nich uwierzyć w siebie, zaakceptować wady i wydobyć zalety. Pokazać, że czasami mała zmiana w naszym wyglądzie dodaje ?skrzydeł?, pewności siebie, co dalej przekłada się na codzienne życie. Zajęcia te, mam nadzieję, nauczą Panie jak rozwijać i udoskonalać swój wizerunek, by czuć się pewnie i by pewnie osiągać wyznaczone cele.
– W jakiej formie będą odbywać się zajęcia?
– Warsztaty są formą zajęć, podczas których każda z Pań na ?własnej skórze? doświadczy każdego z tematów, który zaplanowałam w programie pod hasłem Nowa ja. Pod tym hasłem kryje się wiele, mam nadzieję, ciekawych tematów nie tylko dla Pań: makijaż, stylizacja, analiza własnej sylwetki, pielęgnacja cery, porady dietetyka, kosmetologa, fryzjera i porady wielu innych specjalistów. Każda z uczestniczek ma wynieść z tych zajęć jak najwięcej dla siebie. Ponadto jako wymagający pedagog zadaję prace domowe (przyjemne!), mając nadzieję, że przy okazji zdobywanej wiedzy wszystkie Panie będą się też tymi zadaniami dobrze bawiły. My kobiety, lubimy takie zabawy a dodatkowo, powtarzam zawsze, praktyka czyni mistrza?
– Dlaczego tak wiele atrakcyjnych kobiet czuje się brzydkimi?
– To z pewnością duży problem z samoakceptacją, brak wiary i jeszcze w większej mierze brak podstawowej wiedzy z zakresu kształtowania własnego wizerunku, tego pozytywnego, który spowoduje, że będziemy czuły się wyjątkowo. Nie ukrywajmy też, że duży wpływ na takie postrzeganie siebie mają też media, które przedstawiają, promują określony kanon piękna współczesnej kobiety. Model, który wydaje się dla wielu nieosiągalnym. Pamiętajmy o jednym, że atrakcyjność to nie tylko wygląd zewnętrzny.
– W jaki sposób można odjąć sobie lat, nie korzystając z usług chirurgów plastycznych i botoxu?
– Uśmiech! To podstawa wtedy zawsze wygląda się młodziej. Zdrowy tryb życia – odpowiednia dieta i sport, a na koniec? makijaż tu też znajdzie się kilka rad, które odkrywać będę podczas warsztatów.
– W jakim stopniu kobieta powinna dbać o swoja urodę i wygląd, by nie popaść w przesadę?
– Potrzeba bycia piękną za każdą cenę dotyczy niestety wielu kobiet, które są głęboko przekonane, że wraz z utratą zewnętrznej atrakcyjności nie będą miały niczego do zaoferowania. Pamiętajmy jednak, że na dłuższą metę nie uda się być dla innych pięknym, jeśli się nie chce być dla siebie. Naturalne piękno nigdy nie wyjdzie z mody. A ostrzeżenie dla tych wszystkich kobiet: Przesada nie służy żadnej dziedzinie życia.
– Czy można odkryć charakter danego człowieka patrząc na jego garderobę i styl ubierania?
– Z całą pewnością. Nasz wygląd jest odbiciem naszego wnętrza. Poprzez sposób ubierania się wyrażamy siebie. Wiele możemy dowiedzieć się o człowieku, znając wymowę koloru i analizując poszczególne elementy jego stroju. Niestety nasz ubiór potrafi również demaskować nawet to, co usilnie chcemy ukryć. Najsilniejszym chyba elementem ubioru jest kolor, ma on ogromną moc przekazu. Potrafi ujawnić cechy charakteru, potrafi wpływać na kontakty międzyludzkie, decyduje nawet o tym czy odbierani jesteśmy poważnie czy też nie. Uważajmy więc co ubieramy.
– Czy są ubrania, które powinna mieć każda kobieta, niezależnie od wieku?
– Tak, taki zestaw to tak zwana baza ubraniowa. Kilka rzeczy, które powinny znaleźć się w szafie każdej z nas to między innymi: niezastąpiony dwu częściowy kostium, klasyczne spodnie, spódnica, mała czarna, białe bluzki i koszule, sznur pereł i możemy spać spokojnie. Żadna impreza nas nie zaskoczy. To fundament naszej szafy, do którego dobieramy kolejne elementy garderoby, tworząc zestawy na różne okazje i na różne pory roku. Przy odrobinie fantazji będziemy wyglądać klasycznie, romantycznie, elegancko i niepowtarzalnie. Będziemy miały własny styl, a on przecież posiada moc oddziaływania, daje nam satysfakcję, że potrafimy wyrazić siebie w sposób twórczy i oryginalny.

Rozmawiała Sylwia Kowalska

Jedno przemyślenie nt. „I Ty możesz poczuć się pięknie!

  1. Czy to prawda, że w Wołominie jest dziś akcja krwiodawstwa?
    Jeśli tak… to czy honorowi krwiodawcy dostają już wraz z wynikami swojej krwi wynik testu na fenotyp Lewisa?
    Poza tym to… nasz wygląd zależy głównie od tego jak się odżywiamy i czy regularnie zażywamy ruchu. Optymalna jest moim zdaniem dieta zgodna z grupą krwi… a więc warto wiedzieć jaką ma się krew :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.