II Mareckie Forum BRD

Marki - II Mareckie Forum BRD

Panele dyskusyjne, spotkania z ekspertami, wspólne opracowywanie dobrych praktyk – przed nami druga edycja Mareckiego Forum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem: „Rowery i inne urządzenia transportu osobistego. Najważniejsze zagadnienia dla wspólnego bezpieczeństwa na drodze”, na które serdecznie zaprasza w imieniu swoim oraz Prezesa Mareckich Inwestycji Miejskich Sp. z o.o. organizator wydarzenia.

Głównym tematem będzie transport osobisty: rowery oraz budzące kontrowersje (i zbierające coraz większą rzeszę zwolenników) hulajnogi. Uczestnicy II Mareckiego Forum BRD będą mieli okazję zapoznać się z przepisami określającymi zasady korzystania z tego typu urządzeń, a także szeregiem praw i obowiązków, do których powinni stosować się zarówno ich użytkownicy, jak i inni uczestnicy ruchu. Będzie też mowa o infrastrukturze i ratownictwie drogowym.

Wśród prelegentów forum znajdą się Jacek Zalewski, prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Tomasz Matuszewski, sekretarz Mazowieckiej Rady BRD, oraz Wojciech Pasieczny, wiceprezes Zarządu Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym.

Forum odbędzie się 22 listopada w sali widowiskowej MCER w godz. 10.00-15.00. Organizatorami wydarzenia są: nasze miasto i Mareckie Inwestycje Miejskie, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Podczas konferencji będzie można wziąć udział w trzech panelach dyskusyjnych, prowadzonych przez wybitnych praktyków i ekspertów:

  • nadzór nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz ratownictwo drogowe
  • edukacja
  • infrastruktura

Wydarzenie organizowane jest pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Wołomińskiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty

W wydarzeniu udział wezmą m.in. przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, dyrektorzy oraz pracownicy placówek edukacyjnych, służb nadzoru i ratownictwa drogowego, a także instytucje publiczne i prywatne zaangażowane w edukację komunikacyjną.

Konferencja odbędzie się w formule stacjonarnej.

Szczegółowe informacje oraz program konferencji dostępny jest TUTAJ.

Więcej informacji z Marek

Marki - Historyczny wieczorek "z pączkiem"

Marki – Historyczny wieczorek „z pączkiem”

12 lutego 2026 r. o godzinie 16:00 w Mareckim Ośrodku Kultury odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla miłośników lokalnej historii, dobrej rozmowy i miłej [...]
0 komentarzy
Marki - Aktywny Senior - nowy cykl startuje już 10 lutego!

Marki – Aktywny Senior – nowy cykl startuje już 10 lutego!

Aktywny Senior to bezpłatna oferta zajęć ogólnorozwojowych skierowana do mieszkańców Marek w wieku senioralnym. Celem zajęć jest wspieranie zdrowia fizycznego i psychicznego, poprawa [...]
0 komentarzy
Marki - Akademia Rodzica

Marki – Akademia Rodzica

W dniu 2026-01-27 w trybie art. 19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wpłynęła oferta Fundacji [...]
0 komentarzy
Bezpłatne zajęcia Zumby z Marecką Kartą Mieszkańca

Bezpłatne zajęcia Zumby z Marecką Kartą Mieszkańca

Od 10 lutego rusza nowa edycja bezpłatnych zajęć Zumba Fitness® dla posiadaczy Mareckiej Karty Mieszkańca. Zajęcia odbywać się będą bez zmian organizacyjnych: termin: [...]
0 komentarzy
Marki - Bezpłatne warsztaty dla młodzieży

Marki – Bezpłatne warsztaty dla młodzieży

Fundacja Safe Spot, (TU) jesteś bezpieczny zaprasza młodzież w wieku 10-16 lat na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w przestrzeni CAF3 przy ul. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.