III Międzynarodowy Młodzieżowy Memoriał Małgorzaty Dydek

W dniach 18.06 – 20.06.2014 r. na terenie OSiR Huragan w Wołominie odbył się III Międzynarodowy Młodzieżowy Memoriał Małgorzaty Dydek. W tym roku w turnieju udział wzięły reprezentacje juniorek z Polski, Niemiec, Ukrainy i Łotwy. Memoriał został objęty patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata, starosty wołomińskiego Piotra Uścińskiego oraz burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara.

Organizatorami turnieju byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji ?Huragan? w Wołominie, Polski Związek Koszykówki oraz Uczniowski Klub Sportowy ?Huragan? Wołomin. Patronat medialny objęło TVP Warszawa, radio FAMA oraz Życie Powiatu na Mazowszu. Turniej odbył się dzięki pomocy PWiK Sp. z o.o. w Wołominie oraz ZEC Sp. z o.o. w Wołominie.

Po pierwszym meczu turnieju rozegranym pomiędzy reprezentacjami Łotwy i Ukrainy odbyło się uroczyste otwarcie turnieju.

Obecnych przywitał Dyrektor OSiR Piotr Szulc po czym głos zabrał Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar oraz wicestarosta wołomiński Konrad Rytel, a tradycyjnie już Memoriał otworzyły siostry Małgorzaty Dydek – Katarzyna i Marta.

Reprezentacja Polski Juniorek prowadzona przez Romana Skrzeczana na turnieju w Wołominie wystąpiła w składzie: Sylwia Bujniak (UKS Huragan Wołomin), Joanna Grymek (TS Wisła Kraków), Natalia Gwarda (UKS Basket Aleksandrów Łódzki), Aleksandra Makurat (UKS Trops Kartuzy), Aleksandra Mysińska (UKS Trójka-OSiR Żyrardów), Karolina Olszewska (MUKS Poznań), Jowita Ossowska (VBW GTK Gdynia), Karolina Poboży (UKS Huragan Wołomin), Kamila Podgórna (VBW GTK Gdynia), Monika Radomska (UKS Huragan Wołomin), Amalia Rembiszewska (UKS Trójka-OSiR Żyrardów), Zuzanna Sklepowicz (UKS Trójka-OSiR Żyrardów), Karolina Stawińska (SKS Starogard Gdański), Patrycja Wołosiuk (MUKS Unia Basket Ostrołęka), Wiktoria Zapart (MUKS Widzew Łódź).

W pierwszym meczu Polki bez większych problemów wygrały z Niemkami. Podopieczne Romana Skrzecza prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty. W trzeciej kwarcie przewaga naszych zawodniczek wynosiła nawet 20 punktów. Najlepiej punktującą meczu została wychowanka wołomińskiego klubu – Monika Radomska, która w niecałe 20 minut zdobyła 22 punkty (5×3) oraz zanotowała 7 zbiórek i 3 asysty.

Drugiego dnia cała reprezentacja Polski, przedstawiciele pozostałych reprezentacji, dyrektor OSiR Piotr Szulc oraz rodzina Dydek zmówili krótką modlitwę i złożyli kwiaty na grobie Małgorzaty w Ząbkach.

W drugim meczu rywalkami Polek były Łotyszki, które okazały się stawiać znacznie trudniejsze warunki na parkiecie niż Niemki. Po dość wyrównanych 3 kwartach w ostatniej części meczu Polki złapały wiatr w żagle i na 2 minuty przed końcem spotkania prowadziły już z 18-punktową przewagą. Bardzo dobry okres gry zanotowała Karolina Poboży, która udanie rzucała i zbierała piłki z tablic.

W przekroju całego spotkania najskuteczniejsza była wychowanka UKS Huragan Wołomin Monika Radomska, która popisała się pięcioma celnymi rzutami za 3 punkty i łącznie zdobyła 19 punktów.

Ostatni mecz turnieju był dla Polek formalnością, bowiem po przeciwnej stronie boiska były Ukrainki, które najsłabiej wypadły w tym turnieju. Ukrainki wyraźnie odstawały od naszych zawodniczek, które przewyższały je niemal w każdym elemencie gry. Na początku trzeciej kwarty przewaga podopiecznych Romana Skrzecza wyniosła aż 46 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 90:52, najwięcej punktów w naszym zespole zdobyła Joanna Grymek – 19. Polki wygrywając wszystkie trzy rozegrane przez siebie spotkania zapewniły sobie zwycięstwo w III Międzynarodowym Młodzieżowym Memoriale Małgorzaty Dydek w Wołominie.

Po ostatnim meczu siostry Dydek przeprowadziły konkurs, w którym należało wykazać się wiedzą o Małgorzacie Dydek. Rywalizowały zawodniczki po jednej z każdej reprezentacji. Najlepsza okazała się przedstawicielka ekipy polskiej ? Karolina Poboży.

Następnie rozpoczęła się Ceremonia Zakończenia podczas której wręczono puchary za zdobyte miejsca oraz przekazano upominki dla wszystkich zawodniczek i sztabu trenerskiego. Następnie wiceburmistrz Grzegorz Mickiewicz, prezes WOZKosz Michał Lesiński, dyrektor OSiR oraz Katarzyna i Marta Dydek wręczyli puchary i nagrody indywidualne dla: Najlepszego Strzelca Turnieju ? Monika Radomska, MVP ? Monika Radomska , nagrodę specjalną im. Małgorzaty Dydek dla najlepiej blokującej i zbierającej turnieju – Karolina Poboży oraz nagrody dla najlepszych zawodniczek z poszczególnych reprezentacji: Polska-Zuzanna Sklepowicz, Niemcy- Paulina Korner, Ukraina-Kristina Karp, Łotwa-Ivea Spigule.

Turniej był codziennie relacjonowany przez TVP Warszawa w Wiadomościach Sportowych a także przez Życie Powiatu na Mazowszu i Radio Fama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.