Inauguracja obchodów 60-lecia Miasta Zielonka

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, rozpoczął się szczególny i wyjątkowy czas dla społeczności naszego miasta ? rok obchodów 60-lecia nadania praw miejskich Gminie Zielonka.

Powołany przeze mnie społeczny KomitetOrganizacyjny Obchodów wypracował kalendarium wydarzeń jubileuszowych. Komitet zapoznał się w z Państwa pomysłami, sugestiami i projektami, które wpłynęły do Urzędu w ubiegłym roku i po ich przeanalizowaniu przedstawił mi propozycję całorocznych działań o charakterze sportowo-kulturalnym. Program wydarzeń został dostosowany do naszych możliwości prawno-finansowychi stanowi optymalną odpowiedź na Państwa oczekiwania.

Mam nadzieję, iż nasze propozycje jubileuszowe będą cieszyć się Państwa zainteresowaniem w takim stopniu, byśmy wspólnie mogli z radością celebrować 60-lecie nadania praw miejskich Zielonce. Chciałbym, by nasze rocznicowe działania przyczyniły się do budowania jedności i tożsamości lokalnej oraz do jeszcze większego zintegrowania mieszkańców naszego miasta.

Przechodząc do konkretów, mam przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze wydarzenie inaugurujące obchody 60-lecia nadania praw miejskich Gminie Zielonka. Już 19 lutego w hali sportowej Ośrodka Kultury i Sportu wystąpi kabaret Hrabi, jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych kabaretów w Polsce.

Z racji, iż niestety ilość miejsc w hali sportowej jest ograniczona, wstęp na to wydarzenie odbywać się z wejściówką. Będą one wydawane po okazaniu Karty Mieszkańca, od 5 lutego br. w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zielonka (na parterze), przy ul. Lipowej 5.

Osoby zainteresowane wyrobieniem Karty Mieszkańca zapraszam do zapoznania się z informacją na stronie internetowej www.zielonka.pl, gdzie znajdą Państwo wskazówki kto, jak i gdzie może uzyskać wspomnianą kartę.

Życzę Państwu wszelkiej pomyślności w 2020 roku i wielu pozytywnych wrażeń z jubileuszowych wydarzeń, które odbędą się zgodnie z niżej zaprezentowanym harmonogramem.

19 lutego Kabaret Hrabi

8 marca Dzień kobiet artystycznie

19 kwietnia Rajd rowerowy 60-lecia Miasta Zielonka

23 maja Maraton filmowy z okazji Dnia Matki

31 maja Olimpiada sportowa 60-lecia Miasta Zielonka połączona z obchodami Dnia Dziecka

6 czerwca Maraton filmowy z okazji Dnia Ojca

27 czerwca Zielonkowska potańcówka

lipiec, sierpień Kino Letnie ?Pod Chmurką?

5 ? 6 września Dni Zielonki

Październik Maraton Teatralny

5 grudnia Koncert Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego

6 grudnia Uroczysta Sesja Rady Miasta Zielonka, wmurowanie jubileuszowej kapsuły czasu

Ponadto komitet opracował inne elementy obchodów takie jak: wystawy fotograficzne, jubileuszowa publikacja, konkursy, oraz jubileuszowe gadżety.

Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego uczestnictwa w zaplanowanych wydarzeniach. Mam nadzieję, że jubileuszowy rok i to wszystko, co zostanie zrealizowanie właśnie dla Państwa dostarczy nam wiele radości wspomnień.

Kamil Michał Iwandowski

Burmistrz Miasta Zielonka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.