Informacja przewodniczącego RM Ząbki ws. budowy stacji kolejowej „Chełmżyńska”

W dniu dzisiejszym spotkałem się z p. Agnieszką Kądeja – Burmistrzem Dzielnicy Rembertów. Jednym z celów spotkania było omówienie możliwości zlokalizowania stacji kolejowej na wysokości ul. Chełmżyńskiej w pobliżu wiaduktu, który będzie tam budowany. Okazało się, że p. Burmistrz jest bardzo zaangażowana w ten pomysł i dzięki jej staraniom (jeszcze jako radnej w poprzedniej kadencji) projektanci wiaduktu przewidzieli pewne aspekty techniczne umożliwiające budowę tam stacji kolejowej. Już jako Burmistrz p. Kądeja prowadziła rozmowy z PKP i ZMIDem. Do pozytywnego załatwienia tematu jest jeszcze jednak daleka droga.

Moja deklaracja, że jako miasto Ząbki jesteśmy bardzo zainteresowani w powstaniu takiej stacji kolejowej, ucieszyła p. Burmistrz, tym bardziej, że w wcześniejszych latach, nie było ze strony ząbkowskich władz wsparcia dla tej inicjatywy.

Ustaliliśmy, że w przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania w szerszym składzie (m.in. będzie obecna p. Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk, zaproszenie też wystosowałem do Wiceprzewodniczącej RM p.Edyty Kalaty), na którym sporządzimy listę tematów, których realizacją jesteśmy wspólnie zainteresowani, a po feriach rozpoczniemy już bardziej robocze spotkania w poszczególnych tematach.

Niniejszą drogą zachęcam Państwa do zgłaszania swoich uwag i propozycji tematów, które ? jako Klub Radnych ?Wybieram Ząbki? ? będziemy mogli podczas tego spotkania zaproponować.

Pozdrawiam
radny Waldemar Stachera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.