Instal System Wajsport-Team już wygrywa

Jarosław Kleczaj- zwycięzca w kategorii M1Ostatni weekend okazał się niebywale szczęśliwy dla kolarzy INSTAL SYSTEM WAJSPORT-TEAM. Na najwyższym stopniu podium stanęło aż czterech zawodników wołomińskiej grupy.

W Otwocku odbył się pierwszy w tym sezonie wyścig z cyklu Mazovia MTB 2008. Kolarze w barwach INSTAL SYSTEM WAJSPORT TEAM spisali się znakomicie, kilkakrotnie stając na podium, w ty aż czterokrotnie na najwyższym stopniu. W nowych barwach klubowych znakomicie zadebiutował Jarosław Kleczaj, nowy nabytek teamu, który zwyciężył w kategorii M1 (3 miejsce w klasyfikacji Open). – To był mój pierwszy wyścig w nowym zespole.

Startowałem na dystansie 56 kilometrów. Trasa była szybka i piaszczysta, bardzo przyjemnie się jechało. Doceniam swoje zwycięstwa, jestem zadowolony z każdej wygranej. Wcześniej ścigałem się w Radomiu. Zainteresował się mną sponsor. Postanowiłem zmienić swój klub. Atmosfera w nowym teamie jest przyjemna, mam wspaniałych kolegów, których znałem już wcześniej – powiedział ŻPW nowy kolarz Wajsportu.

Jarek Kleczaj to zawodnik z niemałymi sukcesami w swoim sportowym dorobku – zwycięstwo w Pucharze Polski czy wysokie miejsca w ostatnich cyklach Mazovia MTB (Mistrz Mazowsza), pokazują, że to silny transfer wołomińskiej grupy kolarskiej i materiał na jednego z liderów. O tym 21-latku z Radomia może być niedługo bardzo głośno.

Do poziomu Jarka dostosowali się inni reprezentanci teamu, potwierdzając, że nie przespali okresu przygotowawczego. Na dystansie GIGA jeden z liderów grupy Jarek Roszkowski zwyciężył w kategorii M1 (13 lokata w klasyfikacji Open). W M2 siódmą pozycję zajął inny silny punkt teamu Ireneusz Gruszczyński (siódmy w klasyfikacji Open). Obaj kolarze ścigali się w Otwocku z kolarzami zawodowej grupy DHL Autor, wcale nie pozostając w tyle.

To dodatkowo nastraja pozytywnie przed kolejnymi wyścigami w tym sezonie. Na dystansie MEGA w kategorii M4 pierwszy był Artur Żero, zaś w K4 zwyciężyła Ewa Poślad. Poza tym wołomińscy kolarze zdobyli jeszcze kilka ważnych miejsc w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach (Alicja Szurpa w K2 i Alicja Kielczyk w K4 były szóste, Rafał Żero trzeci w HM1 na dystansie HOBBY, Maciej Brzeziński drugi w MJ MEGA, zaś Tomasz Pazio ósmy w M3 MEGA).

Kolejny wyścig z cyklu Mazovia MTB odbędzie się 27 kwietnia w Łodzi. Kolarze INSTAL SYSTEM WAJSPORT-TEAMU zaczynają więc wiosenną ofensywę. Od naszych zawodników aż tłoczno w czołówkach klasyfikacji Mazovia MTB. Zapowiada się pasjonujący sezon kolarski. Wyniki z ostatniego weekendu pokazują, że w Wołominie rodzi się coś więcej, aniżeli tylko grupa sympatyków ścigania się na rowerach, tworzą się tu zręby profesjonalnej grupy kolarskiej, która może wkrótce zmienić oblicze miasta.

Życie Powiatu Wołomińskiego jest jednym z patronów medialnych INSTAL SYSTEM WAJSPORT-TEAM. Będziemy informować czytelników o wynikach grupy i przybliżać sylwetki czołowych kolarzy. Więcej informacji oraz bogatą galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.wajsport.pl