IX Bieg Cichociemnych

25 maja Krusz już po raz dziewiąty gościł biegaczy z całej Polski (i nie tylko) na Biegu Cichociemnych. Bieg miał na celu przypomnienie i uczczenie pamięci ?Cichociemnych?- żołnierzy Wojska Polskiego zrzucanych na teren okupowanej Polski podczas II Wojny Światowej, a także żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, którzy odbierali ich w wyznaczonych placówkach.

Już po godzinie 8:00 przed biurem zawodów zgromadził się tłum biegaczy po odbiór pakietów startowych. W tym roku oprócz biegaczy zjawiła się duża grupa miłośników chodzenia kijkami. Pogoda dopisała i na starcie zjawiło się  201 zawodników oraz prawie 80 dzieci ze szkoły podstawowej z Dobczyna, Starego Kraszewa oraz Krusza co jest rekordem w naszej 9-letnej historii.  Po zakończonym biegu, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę. Zwycięzcy w różnych kategoriach otrzymali puchary, nagrody finansowe oraz inne upominki. Partnerem biegu zostało Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, które objęło swoim patronatem kategorię służb mundurowych i ufundowało nagrody dla dorosłych oraz dzieci uczestniczących w marszobiegu.

W tym roku po raz kolejny Wójt Rafał Mathiak nagrodził najszybszego mieszkańca oraz mieszkankę z Gminy Klembów. Zostali nimi Emilia Sobczak w Ostrówka oraz Przemysław Krzymowski z Sitek.
Organizatorzy serdecznie podziękowali wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej imprezy. Pracownikom Szkoły Podstawowej w Kruszu z Panią dyrektor Elżbietą Sadowską na czele za to, że co roku tworzą ciepłą i rodzinną, a swoim zaangażowaniem i energią dają motywację do pracy. Rodzicom z Rady Rodziców za przepyszne ciasta. Druhom z OSP Krusze na czele z  Zygmuntem Jachacym oraz Prezesem Wojciechem Jachacym, którzy czuwają nad bezpieczeństwem biegaczy. Stowarzyszeniu Pomocna Dłoń Stowarzyszeniu Pasjonatów Historii ?Piast? oraz Zakładowi Gospodarki Komunalnej z Klembowa. Pani Sołtys Barbarze Jachacy, która jest z nami od samego początku oraz  Radnemu Michałowi Michniewiczowi, Bartoszowi Michalikowi, dziewczynom z GOKu, Sołtysowi Pieniek Hubertowi Kamińskiemu za wypożyczenie grilla i kuchni polowej, Radnemu Michałowi Wąsikowi za wypożyczenie namiotu, Radnej Katarzynie Wnuk za maszynę do waty cukrowej, a także Tomaszowi Bogusiewiczowi, który jest naszym cichym bohaterem, to dzięki niemu nie mamy prawa zgubić się na trasie. Oczywiście ogromne podziękowania należą się naszym sponsorom, Sławomirowi Rosłonowi z Firmy Nauka jazdy u Sławka, Pani Marcie i Arkadiuszowi Prejna właścicielom hotelu Dwór Klembów, Pawłowi Makarowskiemu ze Stowarzyszenia Policji IPA, Siłowni Sparta Gym, Firmie GreenCarrier, Universal Sport, Tinsel, firmie AVON. Dziękuję za wsparcie i zaufanie. Nie mogę również zapomnieć o naszej młodzieży Młodzieżowej Rady Gminy Klembów, Samorządu Uczniowskiego z SP Krusze oraz ich kolegom i koleżankom.

Patronat nad imprezą objęli Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak,  Robert Szydlik Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego, a  patronat honorowy Jan Widera Podsekretarz Stanu z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Kategoria mężczyzn:
1.Andrzej Starżyński z Klementowic 37:45
2. Andrzej Pavelko z Kharkova na Ukrainie 37:53
3. Krystian Jusiński z Tłuszcza 39:07

Kategoria kobiet:
1. Petra Pastorova z Ostrava (Czechy)  42:09
2. Agnieszka Brogowicz Stępniewska z Grójaca 49:38
3. Emilia Sobczak z Ostrówka 50:50

Wyniki Nordic Walking
Kategoria mężczyzn:
1. Tomasz Marczak – Aleksandria 1:05:42
2. Grzegorz Rychlik – Halasy 1:07:11
3. Radosław Wypych – Warszawa 1:09:06

Kategoria kobiet:
1. Aleksandra Musiatowicz – Warszawa 1:18:10
2. Joanna Pietrusiewicz- Warszawa 1:19:15
3. Agnieszka Szczepaniak – Wołomin 1:22:31

Służby Mundurowe

Kategoria Mężczyzn:

  1. Piotr Serafin ? Sulejówek 39:55
  2. Grzegorz Kaczyński ? Wyszków 41:45
  3. Paweł Makarowski ? Warszawa 41:53

Kategoria Kobiet:

  1. Katarzyna Pietrzykowska ? Wołomin 54:30
  2. Paulina Woźniakowska ? Stary Dybów  59:05

Źródło: UG Klembów

Opublikowane w kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.