Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny? z uczniami Szkoły Podstawowej w Guzowatce

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Guzowatce zorganizowali dla uczniów szkoły imprezę promującą bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży. Czynnie w realizację kampanii społecznej ?Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny? włączyli się również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, ratownicy medyczni oraz dyrekcja i pracownicy WORD w Warszawie. Podczas inauguracji akcji w szkole w Guzowatce obecny był również Wójt Gminy Dąbrówka. Wszystkie dzieci otrzymały zestawy odblasków oraz uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych trzech panelach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu. To już kolejne takie przedsięwzięcie promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym w tym roku na terenie powiatu wołomińskiego.

W ubiegły piątek w Szkole Podstawowej w Guzowatce, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją szkoły zorganizowali dla uczniów tej szkoły imprezę w ramach kampanii ? Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny?. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie, oraz Wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski, zostali serdecznie przywitani przez grono pedagogiczne i uczniów szkoły, którzy już na początku imprezy zostali wyposażeni w specjalne zestawy odblaskowe.

Głównym celem imprezy była promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie szkoły uczestniczyli przez cały dzień w trzech panelach zajęć związanych z bezpieczeństwem które prowadzili: panel pierwszy pracownicy WORD w Warszawie, realizując zadania na specjalnie przygotowanym torze rowerowym, panel drugi realizowany przez podinsp. Wiolettę Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz dzielnicową z Dąbrówki asp. szt. Sylwię Borzymek, podczas którego dzieci i młodzież oglądały film ?tak chcę być bezpieczny? oraz zgłębiały wiedzę w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, starsi uczniowie mogli dodatkowo zapoznać się z zagrożeniami jakie niesie za sobą zażywanie ?dopalaczy? oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Panel trzeci to zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane przez ratowników medycznych, którzy omawiali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie do nauki resuscytacji krążeniowo ? oddechowej.

To kolejna już impreza w powiecie wołomińskim w której czynnie uczestniczą funkcjonariusze wołomińskiej Komendy, a która ma calu promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

źródło: KPP w Wołominie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.