Jubileusz roku stulecia nadania Wołominowi praw miejskich

Jubileusz roku stulecia nadania Wołominowi praw miejskich to nie jedna uroczystość, a cały cykl niezapomnianych wydarzeń. W sierpniu mieszkańcy, radni, stowarzyszenia zgłaszali wnioski o nadanie ?Honorowego Obywatelstwa Wołomina?, oraz tytułu ?Zasłużonych dla Wołomina?.

W ten właśnie sposób postanowiono uhonorować szczególnie wyróżniające się postacie, ważne dla lokalnej społeczności. Podczas sesji radni dokonają wyboru spośród zgłoszonych kandydatur.

21 września zostanie uroczyście wmurowana kapsułę czasu, którą Wołomin otrzymał w dniu miejskich urodzin ? 4 lutego 2019 od Burmistrza Zielonki Kamila Michała Iwandowskiego. Przemijanie, jako nieodłączny element życia człowieka to wspaniała okazja do pozostawienia po sobie czegoś nieoczywistego, wymykającego się schematom. Czegoś co pozostanie pewnym pomnikiem kreatywności i myśli naszego pokolenia. Nie chcieliśmy, by było to coś oczywistego. Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan i Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Górski oraz Radni postanowili, że Mieszkańcy i władze miasta pozostawią po sobie niezwykły ślad, rzecz niepowtarzalną i wyjątkową. W szkołach dzieci przygotowały przekaz do przyszłych pokoleń: papierowe prace zostały zdigitalizowane i zapisane wraz z przekazami elektronicznymi na nośniku danych, który 21 września zostanie włożony do kapsuły czasu wraz z przygotowanym przez Urząd Miejski w Wołominie listem.

To jednak nie koniec wrażeń planowanych na 21 września. Na wszystkich mieszkańców przy Urzędzie będzie czekać jeszcze jedna, duża niespodzianka. UM Wołomin zaprasza serdecznie na godzinę 16:30 na ul. Ogrodową 4.

Po uroczystości w Parku im. Bohdana Wodiczki, o godz. 18:00 rozpocznie się IV Międzypokoleniowa Wołomińska Potańcówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.