Juniorki z Radzymina bez awansu

Zespół KPR ?ROKiS? Radzymin (rocznik 1999/2000) w dniach 9-11 lutego 2018r.. uczestniczył w 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorek. W rozgrywanym w  Kielcach turnieju, wzięły także udział zespoły GTPR Vistal Gdynia, Korona Handball Kielce oraz UKS Pantery Dopiewo.

W pierwszym dniu turnieju przeciwnikiem Radzyminianek był zespół GTPR Vistal Gdynia. Utrzymujący się do przerwy remis świadczył o tym, że spotkały się bardzo wyrównane drużyny. Jednak końcówka meczu należała do przeciwniczek i mecz zakończył się wynikiem 30:27 dla Gdyni.
W kolejnym dniu Radzyminianki wygrały z Dopiewem. Od samego początku spotkania zespół, kierowany przez Ewę Filipek i Monikę Sawicką  wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu zakończonego wynikiem 33:37.
W niedzielę zawodniczki KPR ?ROKiS? Radzymin rozegrały najtrudniejszy mecz z zespołem Korona Handball Kielce – gospodarzem turnieju. Pierwsza połowa meczu wyglądała bardzo obiecująco? 10:14 dla Radzymina. Kolejne 30 minut to bardzo wyrównana walka. Jednak w końcówce to zawodniczki z Kielc postawiły przysłowiową kropkę nad ?i?. Spotkanie zakończyło się wynikiem 26:23 dla Korona Handball Kielce.  Wynik ten zamknął Radzyminiankom  możliwość awansu do 1/4 Finału w tej kategorii.
Ostatecznie reprezentantki Zespół KPR ?ROKiS? Radzymin  zajęły III miejsce. Nagrodę indywidulaną MVP turnieju uzyskała Justyna Świerżewska.

W zestawieniu końcowym Mistrzostw Polski Juniorek zespół KPR ?ROKiS? Radzymin zostanie sklasyfikowany na IX- XII miejscu. Jest to ogromny sukces zawodniczek, trenerek oraz wszystkich osób zaangażowanych w rozwój piłki ręcznej w Radzyminie.
Na uwagę zasługuje fakt, iż większość dziewcząt reprezentujących Radzymin to juniorki młodsze, które w kwietniu wezmą udział w Mistrzostwach Polski w swojej kategorii, na których liczymy na dobry występ.

Zespół juniorek młodszych wystąpił w składzie Julia Wardakowska, Dagmara Włoczewska, Weronika Ciałkowska, Barbara Kaczor, Magdalena Wróblewska, Izabela Świerżewska, Justyna Świerżewska, Julia Filipek, Wiktoria Rudzka, Julia Rocka, Julia Stencel, Sandra Kowalska, Wiktoria Smolarz-Tymoszuk, Julia Pacholczyk, Daria Giera, Julia Jarząbek.
Trenerkami zespołu są Ewa Filipek oraz Monika Sawicka.

Wyjazd na turniej został dofinansowany ze środków Gminy Radzymin w ramach realizacji zadania pn.: ?Szkolenie sportowe oraz prowadzenie działalności Klubu Piłki Ręcznej ?ROKiS? Radzymin w 2018r.?