Juniorki starsze z Wołomina czwarte w Polsce

Wołomińskie koszykarki po raz kolejny pokazały się z dobrej strony. W mistrzostwach Polski zajęły wysokie czwarte miejsce. Drużyna z Wołomina rozegrała swoje mecze w Bydgoszczy na parkiecie klubu KS Basket 25 Bydgoszcz. Nasze koszykarki grały w grupie IV, w której poza drużynami z Wołomina i Bydgoszczy była jeszcze INEA AZS Poznań.

Po pomyślnym zakończeniu rozgrywek w fazie półfinałowej, podopieczne Piotra Dąbrowskiego przeszły do kolejnego etapu rywalizacji, turnieju finałowego. W dniach między 25 lutego a 1 marca w Hali Artego Arena przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy rozegrano turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek starszych. Koszykarki z Wołomina trafiły do grupy B wraz z drużynami: MUKS Poznań, MOS Ślęza Wrocław, UKS BASKET Aleksandrów Łódzki. W grupie A swoje mecze rozegrały: Sportowa Politechnika Gdynia, KS AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, MUKS widzewkosz Łódź, KS Basket 25 Bydgoszcz.

W pierwszym meczu turnieju finałowego, rozegranym 25 lutego, wołominianki zmierzyły się z zespołem MOS Ślęza Wrocław. Pojedynek zakończył się zwycięstwem (82:52) na korzyść drużyny z Wołomina. Monika Radomska 19 pkt. (5×3), Karolina Poboży 15 pkt., Martyna Banaszek 10 pkt., Natalia Panufnik 8 pkt., Karolina Dąbrowska 8 pkt. (1×3), Sylwia Bujniak 6 pkt., Anna Pawłowska 6 pkt., Agata Opolska 4 pkt., Małgorzata Kimso 4 pkt., Wiktoria Skuzińska 2 pkt., Dominika Jankowska, Aleksandra Szostakiewicz.

W drugim dniu finałów drużyna z Wołomina pokonała UKS Basket Aleksandrów Łódzki (73:63), trzeciego dnia przegrała z MUKS Poznań 44:55.

W sobotę 28 lutego rozegrano mecze półfinałowe oraz mecze o siódme i o piąte miejsce.

W półfinale nasze koszykarki rywalizowały z teamem Sportowa Politechnika Gdynia. Na uwagę zasługuje fakt, że jedynie drużyna z Wołomina była w stanie nawiązać równorzędną walkę z podopiecznymi Magdaleny Szymkiewicz. Mecz zakończył się ośmiopunktową różnicą na korzyść koszykarek z trójmiasta. Pozostałe spotkania turnieju gdynianki wygrywały co najmniej 22 punktową różnicą. W drugim półfinale zmierzyły się MUKS Poznań oraz AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, z którego zwycięsko wyszła ta druga drużyna.

W meczu o brązowy medal (1 marca) MUKS Poznań pokonał UKS Huragan Wołomin 75:42 (19:10, 15:5, 27:21, 14:6). Niestety mecz nie ułożył się po myśli podopiecznych Piotra Dąbrowskiego. Poznanianki szybko uzyskały przewagę i kontrolowały cały przebieg spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:15. Ostatnie dwie kwarty były bardziej wyrównana i skończyły się wynikami (27:21) oraz(14:6). W zespole MUKS Poznań z bardzo dobrej strony pokazała się Zuzanna Puc (18 pkt i 15 zbiórek).

Podobnie jak w zeszłym roku, w finale spotkały się AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski oraz Sportowa Politechnika Gdynia. Już po dziesięciu minutach drużyna z trójmiasta prowadziła 20:7, a z każdą kolejną minutą przewaga rosła coraz bardziej. Zwycięsko z konfrontacji wyszła drużyna z Gdyni. Co ciekawe, oba zespoły spotkały się ze sobą już wcześniej w piątek na zakończenie rywalizacji w grupach i wtedy również wygrała Sportowa Politechnika Gdynia.