Juniorzy starsi z Bankówki ze srebrnym medalem MP w unihokeju

W ubiegły weekend w Babimoście (6-7 kwietnia) odbył się finał Mistrzostw Polski juniorów starszych w unihokeju. Unihokeiści z Zielonki po wysokich wygranych w półfinale wystąpili w tych zawodach jako kandydaci do medalu.

Pierwsze spotkanie Bankówka zagrała ze znanym sobie przeciwnikiem -Józefiną, mecz przebiegał pod dyktando Zielonki a szybko zdobyta bramka dodała animuszu i przewaga rosła z każdą tercją. Mecz zakończył się wygraną 11-1a zawodnikiem meczu został  Bartek Jachacy.
O złoty medal Bankówka Zielonka zmierzyła się z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski – drużyną Fenomen Babimost, która wyraźnie pokonała zespół Florball Gorzów Wlk 14-3.
Drużyna z Babimostu grając bardzo twardy unihokej objęła prowadzenie i powiększała przewagę.

Napastnikom z Zielonki nic nie chciało wpaść do siatki a piłka obijała się o słupki i poprzeczkę. W świetnej dyspozycji był bramkarz przeciwników Dominik Piątyszek, który wybronił 40 strzałów. Trzykrotnie nie udało się zielonkowskim unihokeistom wykorzystać po faulach przeciwnika gry w przewadze, dopiero pięć minut przed końcem odczarował bramkę kapitan drużyny Jan Rydzewski i wróciła wiara w zwycięstwo! W końcówce meczu przy szalonym dopingu  licznych kibiców Bankówka ruszyła do ataku i zdominowała Fenomena, strzelając jeszcze dwie bramki, jedną – niezawodny Bartek Jachacy i po zdjęciu bramkarza – Jakub Miętki. Drużyna w końcówce meczu pokazała charakter i wolę walki zabrakło 2-3 minut aby wyrównać. Widok Mistrzów Polski, którzy murowali własną bramkę zostanie na długo w pamięci. Ostatecznie Bankówka uległa Fenomenowi Babimost 3-4.

Do szóstki turnieju z Zielonki został wybrany najlepszy środkowy Jan Rydzewki i atakujący Bartek Jachacy. Nagrodzeni zostali  młodzi utalentowani trenerzy Maciek Sieńko i Mateusz Antoniak oraz trener senior Stanisław Głowienka.

Chociaż nie udało się zwyciężyć to srebrny medal bardzo wszystkich cieszy.
Wyjazd srebrnej drużyny na finał w Babimoście był objęty patronatem Burmistrza Miasta Zielonka, za który serdecznie dziękujemy.

Źródło: UM Zielonka