Już po raz szósty na deskach Wołomińskiego Festiwalu Teatralnego!

28 października 2023 r. był wyjątkowym dniem dla miłośników teatru. Zespół Teatralny „Zygzak” oraz Stowarzyszenie Kastor zaprosili mieszkańców na kolejną edycję Wołomińskiego Festiwalu Teatralnego im. Józefa Orwida. To niezwykłe wydarzenie odbyło się w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka.

Od wielu lat na festiwalu spotykają się amatorskie teatry z powiatu wołomińskiego oraz pobliskich mazowieckich miejscowości, by rywalizować o miejsce na podium. To także okazja do poznania innych pasjonatów sztuki i spędzenia czasu robiąc to, co kochają. W tegorocznej edycji wzięły udział teatry z Wołomina, Wyszkowa, Kobyłki, Piaseczna oraz Radomia.

W rolę konferansjerki wcieliła się Aleksandra Staros, która z pasją przeprowadziła widzów przez całe wydarzenie. W skład profesjonalnego jury, które wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji, weszli: prof. Stanisław Górka, Aurelia Sobczak, Mateusz Stefankowski i Jacek Stachowicz.

Teatr Paszcza z Kobyłki został doceniony i uhonorowany przez jury specjalnym wyróżnieniem za oprawę artystyczną i kostiumy, natomiast największą przychylność publiczności zyskał Młodzieżowy Teatr Profilaktyczny Farsa z Wyszkowa.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

III miejsce: Teatr Splot z Piaseczna – „WYkluczMY”

II miejsce: Teatr Tym RAZEM z Wołomina – „Sprawa Pani D.”

I miejsce: Teatr ŁUPS! z Piaseczna – „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”

Podobnie jak w poprzednich edycjach, tegoroczny Festiwal miał charakter hybrydowy. Widzowie mogli uczestniczyć w nim zarówno na widowni Powiatowego Centrum Kultury, jak i oglądając transmisję online na Facebooku. Nagrania z wydarzenia są nadal dostępne na facebook.com/teatrzygzak.

Projekt był dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz ze środków Powiatu Wołomińskiego. Patronat nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Zielonka, Burmistrz Wołomina, Burmistrz Tłuszcza i Burmistrz Miasta Marki oraz media: Kurier W, Wieści podwarszawskie, Moja gazeta regionalna, Życie Powiatu na Mazowszu i Radio FaMa Wołomin.

Więcej informacji i zdjęć z Festiwalu na portalu Facebook: facebook.com/teatrzygzak.

Tekst: Aleksandra Kozłowska
Zdjęcia: Karolina Borona

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Producenci żywności z Mazowsza nagrodzeni

Producenci żywności z Mazowsza nagrodzeni

Znamy najlepsze produkty regionalne tej edycji konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego! Wśród nich znalazły się m.in. rolada bezowa, polędwica po staropolsku, paszteciki [...]
0 komentarzy
Prawie 1,5 mln zł dla powiatów otwockiego i legionowskiego

Prawie 1,5 mln zł dla powiatów otwockiego i legionowskiego

Wymiana oświetlenia ulicznego, budowa centrów integracyjnych, remont chodników, świetlic wiejskich i placów zabaw, modernizacja obiektów sportowych czy powołanie nowych rad młodzieżowych – to część [...]
0 komentarzy

Cyfryzacja, cyberbezpieczeństwo i AI w JST – samorząd przyszłości zaczyna się dziś

Cyfryzacja procesów w jednostkach samorządu terytorialnego nie jest już wyłącznie kwestią technologiczną. Staje się jednym z kluczowych warunków sprawnego zarządzania samorządem i urzędem, [...]
0 komentarzy
Wracają pociągi między Tłuszczem a Mostówką, uwaga na przejazdach!

Wracają pociągi między Tłuszczem a Mostówką, uwaga na przejazdach!

Od soboty, 16 maja, po kilkutygodniowej przerwie na trasę między Tłuszczem a Mostówką wracają pociągi. Wraz z przywróceniem ruchu kolejarze apelują o zachowanie [...]
0 komentarzy
LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Nadarzyn

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Nadarzyn

Przez podwarszawską gminę Nadarzyn i Lasy Młochowskie przeszła kolarska fala! Prawie 600 miłośników dwóch kółek wzięło udział w zawodach LOTTO Poland Bike Marathon [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.