Kadetki SKS 12 Warszawa najlepsze

W dn. 25 – 27 września w hali OSiR Huragan w Wołominie rozegrany został ogólnopolski turniej o Puchar Burmistrza Wołomina w koszykówce kadetek (rocznik 1994 i młodsze). Wzięło w nim udział 8 drużyn. Zdobywcą Pucharu został zespół SKS 12 Warszawa, zostawiając w pokonanym polu m.in. Kadrę PZKosz U-15. Koszykarki UKS Huragan Wołomin zajęły 7 miejsce.

Tradycją stało się już, że w ostatni weekend września organizowany jest w Wołominie turniej w koszykówce kadetek o Puchar Burmistrza tego miasta. Startują w nim bardzo dobre zespoły z różnych stron Polski. Nie inaczej było także w tym roku. Do trzydniowych zmagań w hali OSiR Huragan przystąpiło 8 drużyn: Kadra PZKosz U-15, SKS 12 Warszawa, KKS Olsztyn, UKS Gimbasket 15 Białystok, MUKS 21 Płock, MKK Sokołów Podlaski, GOSiR Piaseczno i miejscowy UKS Huragan. W pierwszej fazie rywalizowano w dwóch grupach eliminacyjnych po 4 zespoły, z których 2 pierwsze drużyny awansowały do rozgrywek półfinałowych o miejsca 1-4, a zespoły z 3 i 4 lokat o miejsca 5-8. W grupie A pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw wywalczył MUKS Płock, wyprzedzając Kadrę PZKosz, Gimbasket Białystok i GOSiR Piaseczno, a w grupie B również z kompletem zwycięstw triumfował SKS Warszawa przed KKS Olsztyn, Huraganem i MKK Sokołów Podlaski.

W półfinałach o miejsca 1-4 MUKS Płock gładko rozprawił się z KKS Olsztyn 89:56, natomiast SKS Warszawa po bardzo zaciętym, trzymającym do ostatnich sekund w napięciu meczu pokonał Kadrę PZKosz 58:55. W rywalizacji o miejsca 5-8 Huragan przegrał z GOSiR Piaseczno 35:46, a Gimbasket wysoko wygrał z MKK Sokołów 80:53.

W niedzielę rozegrano mecze finałowe o poszczególne miejsca. I tak w spotkaniu o 7 miejsce Huragan pokonał MKK Sokołów 56:51, w meczu o 5 lokatę Gimbasket Białystok bezapelacyjnie wygrał z GOSiR Piaseczno 79:43, a o 3 Kadra PZKosz także wysoko pokonała KKS Olsztyn 81:56. Dużych emocji spodziewaliśmy się w wielkim finale o Puchar Burmistrza pomiędzy zespołami SKS 12 Warszawa i MUKS 21 Płock. Niestety, tych emocji nie było zbyt wiele, gdyż koszykarki z Warszawy okazały się zdecydowanie lepsze od swoich koleżanek z Płocka, pewnie wygrywając 62:46 i jak najbardziej zasłużenie zdobywając główny puchar. Wołomińskie kadetki z UKS Huragan zajęły w turnieju 7 miejsce.

O ocenę ich startu poprosiliśmy trenera Bartosza Orzechowskiego: – W mojej drużynie grają w tej chwili tylko trzy zawodniczki z rocznika 1994, reszta to są młodsze dziewczęta. Nie można więc było liczyć, że w tak silnej konkurencji ze starszymi o rok zespołami będziemy mogli zajść wysoko. Zajęliśmy 7 miejsce, wygraliśmy dwa mecze z MKK Sokołów, najpierw w grupie 58:41, a później w finale 56:51, dziewczęta pokazały charakter, więc jestem naprawdę zadowolony z ich postawy. Najlepszą zawodniczką w naszym zespole była w tym turnieju Martyna Kleczkowska. Pozostałe to: Marta Kossakowska, Anna Sikora, Justyna Szuleka, Magdalena Miesiąc, Martyna Banaszek, Magdalena Bielicka, Maja Perkowska, Weronika Dąbrowska, bliźniaczki Ada i Aleksandra Januszko oraz Katarzyna Kuć. Dziewczyny te są uczennicami Sportowego Gimnazjum nr 5 w Wołominie.