Kamil Ruta z Wichru Kobyłka wywalczył Puchar Świata

Reprezentant Polski Kamil Ruta z Wichru Kobyłka wywalczył Puchar Świata w formule Kick light w kat. do 79 kg. To trzeci, w tym miesiącu, triumf tego zawodnika na arenie międzynarodowej.

W węgierskim Seged w miniony weekend odbyły się zawody Pucharu Świata w kickboxingu. W turnieju wystartowało 827 zawodników z 19 państw w kategorii kadetów, juniorów i seniorów w trzech formułach. W bardzo wymagającej rywalizacji Kamil pokonał Węgra i dwóch Rosjan wygrywając swoją kategorię. Bardzo dobrze zaprezentowała się również reprezentacja juniorów prowadzona przez trenera Grzegorza Engela.  Wszyscy jego podopieczni zajęli medalowe miejsca, a Polska zajęła I miejsce drużynowo.

kamil_ruta

Trener Engel i jego zawodnicy z Wichru nie zwalniają tempa. Na początku miesiąca w zawodach Pucharu Świata w austriackim Insbrucku byli klasą sami dla siebie. Kamil Ruta wygrał w dwóch kategoriach wagowych! W swojej koronnej wadze do 79 kg i w 84 kg w formule Kick light nie miał sobie równych, a brązowe medale do dorobku Wichru dołożyli Marcin Krawczyk (84 kg) i Bolesław Nowak (69 kg). ? Najważniejszą imprezą roku są mistrzostwa Świata w Brazylii. Aby znaleźć się w reprezentacji Kamil musi być w finale Mistrzostw Polski, które są eliminacją do turnieju ? mówi Grzegorz Engel. ? Już w połowie czerwca powalczymy o nominację na światowy czempionat. ? dodaje trener, który przygotowuje także zawodników na wrześniowe Mistrzostwa Europy, rozgrywane w Krynicy Zdrój pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. ? Myślę, że wynik jaki zrobiliśmy na Pucharze Świata w Szeged jest rewelacyjny. Kamil spisał się na medal. Kadra Polski kick light juniorów, którą prowadzę, odniosła również ogromny sukces ? zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Polska może poszczycić się takim sukcesem po raz pierwszy.

gladiatorzy_2013

Przed kickbokserami z Kobyłki następne wyzwania sportowe: już najbliższą sobotę walczą na Mistrzostwach Polski K-1, gdzie klub reprezentować będą: Kamil Ruta w kategorii wagowej -81 kg, Ela Gerc -60 kg, Cezary Grzeszek -67 kg i Martyna Dzięciołowska w kategorii -70 kg. Kolejny duży turniej to Puchar w Rimini we Włoszech i Mistrzostwa Polski seniorów K-1. Potem w kalendarzu mają jeszcze Puchar Polski kick light juniorów i kadetów ? ostatni turniej kwalifikujący do Mistrzostw Europy. W lipcu jadą na zgrupowanie kadry, gdzie będą szlifować formę do Mistrzostw Europy.

? Kadry juniorów i seniorów zdobyły w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce. Miło się słucha Mazurka Dąbrowskiego na podium… Kadra juniorów kick light odnotowała najlepszy wynik w historii polskiego kick boxingu: trzy puchary świata, trzy srebrne medale i sześć brązowych. ? podsumowuje Grzegorz Engel. ? Jestem niezmiernie dumny z mojej kadry juniorów. Polacy zdominowali Puchar w Szeged. Kamil Ruta, nasz reprezentant kadry seniorów, zdobył kolejny Puchar Świata – to już trzeci w tym miesiącu ? podsumowuje.