Karate na szczycie

W weekend, w Warszawie odbyło się międzynarodowe seminarium Karate Shin Kyokushin.Jedna z najważniejszych dla tej dyscypliny sportu imprez w tym roku zorganizowana przez Polskie Zrzeszenie Karate Kyokushin i Bielański Klub Karate Kyokushin. W seminarium wziął udział największy pod względem liczebności klub karate z Radzymina, gdzie trenuje ponad 350 karateka.
Celem dorocznego spotkania były mistrzowskie treningi najlepszych zawodników kraju i świata, z udziałem mistrzów świata kategorii open Donata Imbrasa i Norichiki Tsukamoto.
Udało nam się zapytać Kenji Midori, Prezesa WKO co myśli o polskich karatekach: – Tegoroczne seminarium w Warszawie jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń karate w Europie. Przeprowadzone treningi przyniosły nowe umiejętności i przygotowywały zawodników do przyszłorocznych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata 2012 w kategorii open. Spodziewam się, że polscy zawodnicy znajdą się w czołówce obu turniejów ? mówił prezes WKO.
Wizyta tak ważnych gości sprawiła, że cały świat związany z karate w ten weekend skupił się na Polsce. Podczas spotkania, oprócz seminarium i walk, odbyły się treningi i pokazy otwarte dla szerokiej publiczności. W niedzielę na Pl. Zamkowym miał miejsce widowiskowy trening dla trzystu zawodników, który poprowadził Kenji Midori. Trening w centrum miasta miał na celu przyciągnięcie uwagi publiczności i popularyzację karate.
Dla klub z Radzymina to niezwykle ważne seminarium, karatecy ćwiczyli u boku mistrzów. Choć w karate nie wyróżnia się poszczególnych osób a docenia się wytrwałość i ciężką pracę to zapewne nasi zawodnicy nie zawiedli oczekiwań mistrzów. Dając z siebie jak najwięcej postawili wysoko poprzeczkę.