Karolina Mistrzynią Polski

Karolina Pieńkowska – znakomita młoda judoczka, mieszkanka Wołomina, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii wagowej do 48 kg.

Zacznijmy jednak od wcześniejszych sukcesów młodej zawodniczki. W dniach 7-8 marca nasza mistrzyni uczestniczyła w zawodach Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w judo. Do Wrocławia zjechało 118 młodych judoczek i 152 judoków z 63 klubów z całego kraju. Reprezentująca klub AZS UW Warszawa Karolina Pieńkowska okazała się najlepsza spośród 17 zawodniczek walczących w kategorii wagowej do 48 kg. To nie pierwszy pucharowy sukces utalentowanej zawodniczki – Karolina ma 16 lat a już na swoim koncie ma mnóstwo medali z najważniejszych juniorskich imprez w kraju.

Pod koniec kwietnia w Kielcach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Juniorek Młodszych. Karolina Pieńkowska broniła złotego medalu, który wywalczyła przed rokiem w Głogowie. Pierwszego dnia zawodów mieszkanka naszego powiatu wygrała w bezdyskusyjny sposób swoje trzy pojedynki – dwie zakończyła przed czasem, jedną przez waza-ari. Drugiego dnia zawodów Karolina wygrała walkę finałową z Mają Rasińską z KS Gwardia Bielsko-Biała i zapewniła sobie po raz drugi z rzędu tytuł Mistrzyni Polski w wadze do 48 kilogramów. W kategorii Karoliny startowało 18 judoczek.

W swojej wadze zawodniczka AZS Uniwersytet Warszawski wydaje się nie do pokonania – to materiał na znakomitą seniorkę, reprezentantkę kadry narodowej. Tym bardziej cieszy, że nasz powiat ma tak utalentowaną przedstawicielkę dyscypliny olimpijskiej.