Kobyłka – szkoła karmienia – bezpłatna konferencja edukacyjna dla rodziców

Kobyłka - szkoła karmienia - bezpłatna konferencja edukacyjna dla rodziców

Dzięki zaangażowaniu kilku oddanych pacjentom specjalistów, którzy zapragnęli połączyć swoje siły w trosce o szerzenie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej, karmienia naturalnego i zasad zdrowego żywienia dzieci, powstał niezwykły projekt. Jedyna taka konferencja dla rodziców z udziałem pediatry, dietetyka, neurologopedy, fizjoterapeuty, psychologa oraz doradcy laktacyjnego w Kobyłce. Wydarzenie objęte Patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka.

27 maja 2023 MOK Kobyłka

Godzina 10.00 – 12.00

Wstęp z bezpłatnymi wejściówkami (do uzyskania po zgłoszeniu na szkolakarmienia@wp.pl).

Ilość miejsc ograniczona.

W programie m.in: karmienie piersią, karmienie butelką, rozszerzanie diety, właściwe pozycjonowanie dziecka przy karmieniu, próba odpowiedzi na pytanie, jak radzić sobie z obawą, czy moje dziecko się najada. Najnowsza wiedza. Multidyscyplinarne podejście do karmienia.

Po konferencji możliwe będzie zapisanie się na praktyczne warsztaty ze specjalistami na temat techniki karmienia piersią, udzielania pierwszej pomocy, rozszerzania diety, właściwego pozycjonowania dziecka do karmienia piersią oraz w czasie rozszerzania diety, analizy dostępnych na rynku akcesoriów do karmienia dzieci.

Zapraszają:

Katarzyna Krawczyk – pediatra, Certyfikowany Doradca Laktacyjny

Kamila Kubasiak – neurologopeda

Jagoda Powierża – dietetyk

Emil Sawicki – fizjoterapeuta

Agnieszka Szajnoga-Flejszar – psycholog

Certyfikowany Doradca Laktacyjny – osoba z wykształceniem Medycznym po Certyfikowanym kursie dotyczącym rozwiązywania problemów w laktacji, zajmującą się oceną aktu karmienia, doborem właściwej pozycji przy karmieniu piersią, oceną skuteczności karmienia, sprawującą nadzór nad kobietą i dzieckiem od okresu poprzedzającego poród do momentu zakończenia karmienia piersią.

Dietetyk kliniczny – osoba zajmująca się wpływem zbilansowanej zdrowej diety na zdrowie, diagnostyką i leczeniem zaburzeń żywienia, problemów neofobii i wybiórczości pokarmowej, merytorycznym wsparciem pacjentów w tworzeniu planów żywieniowych.

Fizjoterapeuta- specjalista zajmującym się diagnostyką i terapią zaburzeń układu ruchu, postawy ciała, napięcia mięśniowego. W zaburzeniach karmienia znaczącą rolę odgrywa ocena uszkodzeń okołoporodowych czy wrodzonych, niwelowanie ich wpływu na sposób pobierania pokarmu, ustalenie właściwej pozycji ciała umożliwiającej najefektywniejsze pobieranie pokarmu.

Neurologopeda- specjalista zajmujący się oceną oraz terapią zburzeń powstawania mowy, aktu gryzienia oraz połykania. W jego kompetencjach znajduje się ocena budowy oraz funkcji twarzy i szyi odpowiedzialnych za efektywne pobieranie pokarmu oraz prawidłową artykulację, prowadzi terpię mającą na celu przywracanie właściwej funkcji aparatu orofacjalnego.

Pediatra – lekarz medycyny, specjalista z zakresu chorób wieku rozwojowego, zajmujący się ich leczeniem oraz szerokopojętą profilaktyką zdrowotną.

Psycholog – specjalista zajmujący się diagnostyką i terapią zaburzeń psychicznych, wsparciem pacjenta w trudnych sytuacjach życiowych. W naszym projekcie cenne będzie zwrócenie uwagi mam na problem depresji poporodowej, ale także na budowanie umiejętności uzyskiwania wsparcia od osób w otoczeniu kobiet karmiących, mającego na celu ograniczenie braku wiary w skuteczność karmienia, produkcję pokarmu. Brak wiary mam w posiadanie pokarmu jest często przyczyną przedwczesnego zakończenia karmienia piersią.

 

Więcej informacji z Kobyłki

Kobyłka - spotkanie z władzami miasta „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”

Kobyłka – spotkanie z władzami miasta „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”

UM Kobyłka serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Miasta Kobyłka pn. „przeMOCni w Kobyłce – samoobrona dla [...]
0 komentarzy
Kobyłka - utrudnienia w ruchu na ul. Nadmeńskiej i Kordeckiego

Kobyłka – utrudnienia w ruchu na ul. Nadmeńskiej i Kordeckiego

W sobotę, 2 grudnia w związku z organizacją II Charytatywnego Biegu Mikołajkowego w godz. 10-12, ul. Nadmeńska (na odc. od ul. Krzywej do [...]
0 komentarzy
Kobyłka - bezpłatne zajęcia dla dzieci z zakresu samoobrony

Kobyłka – bezpłatne zajęcia dla dzieci z zakresu samoobrony

Bezpłatne zajęcia dla dzieci z zakresu samoobrony odbywają się w ramach zadana publicznego dofinansowywanego ze środków Miasta Kobyłka pn. „przeMocni w Kobyłce – [...]
0 komentarzy
Zadanie publiczne pn. „przeMocni w Kobyłce – samoobrona dla dzieci i rodziców w systemie krav maga, asertywność, prewencja”

Zadanie publiczne pn. „przeMocni w Kobyłce – samoobrona dla dzieci i rodziców w systemie krav maga, asertywność, prewencja”

Burmistrz Miasta Kobyłka oraz Fundacja Ultima Arma zapraszają do udziału w wyjątkowym wydarzeniu społecznym – zadaniu publicznym „przeMocni w Kobyłce – samoobrona dla [...]
0 komentarzy
Zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z Orszagha w Kobyłce

Zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z Orszagha w Kobyłce

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi i zainstalowanych przez drogowców znaków informujących o zmianie organizacji ruchu wynikającej z oddania do użytku tunelu i zamknięciu kolizyjnego przejazdu [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.